K

Homurlu Şelalesi kuruma noktasına geldi

Homurlu Şelalesi kuruma noktasına geldi
Kuraklık şelaleleri de vurdu. Doğaseverlerin uğrak mekanı olan ve çağlayan gibi akan suyu ile bilinen Homurlu Şelalesi, adeta kuruma noktasına geldi.

Develi ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan ve Küçük Künye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Homurlu Şelalesi doğal güzelliği ile görenleri kendisine hayaran bırakıyor. Ancak yaşanan kuraklıktan Homurlu Şelalesi de nasibini aldı. 

Homurlu Şelalesi, yaz aylarının aşırı sıcak geçmesi ve yağışların istenilen düzeyde olmaması nedeniyle adeta kuruma noktasına geldi. İlkbahar aylarında yeşile bürünmesiyle kartpostallık görüntülerin oluştuğu şelalenin son görüntüsünü görenler hayal kırıklığı yaşıyor. 

SAĞANAK YAĞIŞLAR SEVİNDİRİYOR

Son günlerde bölgenin sağnak yağışlı olması, kuraklık tehlikesini bir nebze de olsa hafifletiyor. Yağışlar, bölge halkı ve doğaseverleri sevindirdi. Yağışların, Homurlu Şelalesi'nin su seviyesine etki yapması bekleniyor.

Bu arada Meteorolojiden alınan son hava tahmin değerlendirme raporuna göre Kayseri genelinde sağanak yağışların 13 Ağustos Cuma gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×