K

Gelirini öğrenciler yararına bağışlayacak

Gelirini öğrenciler yararına bağışlayacak
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri’de kafe işletmecisi Aytaç Gümüş, Ağustos ayı sonuna kadar elde edilecek geliri, öğrenciler yararına kullanılmak üzere bir devlet okuluna bağışlama kararı aldı.

Okulların açılmasına bir aydan kısa süre kaldı. Bu dönemde özellikle maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin kırtasiye ve okul forması başta olmak üzere birçok ihtiyacı olacak. Örnek bir davranışa imza atan Taç Mekan Kafe ve Partievi sahibi Aytaç Gümüş, işletmenin Ağustos ayı sonuna kadar sürede elde edilecek geliri, ihtiyaç sahibi öğrencilerin faydasına harcanmak üzere bağışlama kararı aldı.

Melikgazi ilçesi Alpaslan Mahallesi Bahar Caddesi (Besime Özderici İ.Ö.O. Karşısı) üzerinde faaliyet gösteren Taç Mekan Kafe & Partievi’nde 40 kişiye kadar özel gün organizasyonları ve kafe hizmeti veriliyor. 11 ili etkileyen Kahramanmaraş depremleri sonrası da önce hastanede gönüllü refakatçi olan işletme sahibi Aytaç Gümüş, daha sonra da bir aylık gelirini depremzede ailelere ev kurmak için harcadı.         

Yeni eğitim öğretim yılı öncesi de benzer bir yardım faaliyeti başlattığını belirten Gümüş, “Öğrenciler ülkemizin geleceği. Malum pahalılık ve alım gücü düşüklüğü nedeniyle çevremde birçok ailenin çocuklarını okutmakta zorlandığını görüyor ve duyuyorum. Bizler de ihtiyaç sahibi öğrenciler için elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Bu nedenle Ağustos ayı sonuna kadar özel günler için yapılacak organizasyonlar ve büfe kısmından yapılacak alış-verişten elde edilecek geliri, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kullanılmak üzere bir okula bağışlama kararı aldık. Bizler unutuluruz ama öğrenciye yapılan yatırım baki kalır” açıklamasını yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K