K

Erkilet ve Gesi ilçe olacak mı?

Erkilet ve Gesi ilçe olacak mı?
Kayseri'nin önemli yerleşim bölgelerinden Erkilet ve Gesi’ye ilçe olma yolu gözüktü. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, “Erkilet ve Gesi bölgelerinin ilçe olması konusunda MHP olarak çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Türkiye Kamu-Sen'in toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Erkilet ve Gesi'nin ilçe olma taleplerini değerlendirdi.

MHP'nin idari reform teklifini gündeme getirdiğini anımsatan Özdemir, “Türkiye’nin il ve ilçe sayısının 21’inci yüzyıldaki ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde yeniden ele alınması hususunda MHP bir bakıma idari reform çabalarını gündeme getirmişti. Kayseri’nin de bu kapsamda yeni ilçelerin kurulup kurulamayacağıyla alakalı bir ihtiyacın olup olmadığı konusunun tartışılmasının Kayseri üzerinden değerlendirilmesinin faydalı olduğunu gündeme getirdiğimizde bunun bazı hemşerilerimiz nazarında büyük bir taleple karşılandığını gördük. Gelinen aşamada Gesi ve Erkilet'de yaşayan vatandaşlarımızın yüksek bir talebinin olduğu, hem MHP’ye hem de AK Parti’ye vatandaş ve muhtarlar tarafından bu talebin iletildiğini bizler biliyoruz. Dolayısıyla MHP olarak bu iki çalışmayı yürüttüğümüzü ifade etmek isterim” diye konuştu.                                                                                                                                     

‘ÇAĞIRDIK DÖNMEDİNİZ YUVAYA, YEREL İKTİDARDA KOMŞU OLALIM ÜLKE HAYRINA’’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye çağrısını yineleyen Milletvekili Özdemir, “MHP her zaman önce ülkem ve milletim diyen bir partidir. Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına" dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×