Bahçeli ve Akşener aşı oldu; Kılıçdaroğlu kararını açıkladı

Bahçeli ve Akşener aşı oldu; Kılıçdaroğlu kararını açıkladı
Çin'den ithal edilen koronavirüs aşısını parti liderleri de yaptırmaya başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından bugün de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener aşı yaptırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da aşı olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, parti genel başkanlarına ve milletvekillerine yaptığı "aşı olun" çağrısı karşılık buldu. Erdoğan'dan sonra parti liderlerinden ilk aşıyı yaptıran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

MHP Lideri Bahçeli sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla aşı olduğunu duyurdu. Aşı yaptırırken çekilen fotoğrafını da paylaşan Bahçeli, "Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın daveti üzerine, başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde ben de covid-19 virüsü aşımı yaptırdım. İnşallah bu salgından el birliği ile çok yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyor, tüm halkımızı da aşı olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Akşener de aşı oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, koronavirüs aşısı yapçtırdığını açıkladı. Akşener, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tüm liderler gibi beni de dün akşam arayarak aşı olmaya davet etti. Parti liderlerinin aşı konusunda toplumumuza önayak olması gerektiği inancıyla ben de aşı oldum. Bu vesileyle iktidarı, aşı süreci için yaptığımız önerileri uygulamaya çağırıyorum." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu kararını verdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, Bursa'da özel bir radyo kanalında "Koronavirüs aşısı olup olmayacağına dair soruya cevap verdi. Sağlık Bakanı Koca'nın telefonla arayarak davette bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, kendisinin de kabul ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Bakan Koca'nın "Gerekirse ben de size refakat ederim" dediğini aktardı. Kılıçdaroğlu, "Hekimler aşı olmamızı istiyorlar, ben de aşı olacağım. Henüz zamana karar vermedim. Ancak 1-2 gün içerisinde aşı olacağım" diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×