K
Yazı_Yorum

Yazı_Yorum

madeboy_1985@hotmail.com

'U' DÖNÜŞÜ

Çok değil daha iki ay önce TV ekranlarında yerel seçimlerle ilgili ekranlara çıkan ve Gazeteciliğin ‘G’ sinden anlamayan BAZI isimler seçim analizi adı altında 'aday toto' oynadılar. Fısıltı olarak kendilerine gelen bilgileri ekranlardan açıklayarak algı oluşturmaya çalıştılar. Merkez ilçeleri MHP’ye verdiler. Adayları değiştirdiler.

Bu işi hakkıyla yapan ve kendileri ile aynı mesleği yapmaktan onur duyduğum isimlerin tahminleri de yorumları doğru çıktı.

Peki çıkmayanlar Sözde Gazeteciler ne yaptı?

 ‘’ U’’ dönüşü kararı aldı…

Çünkü kural belli!

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez…

Aslında bunun sinyali Ankara programında verilmişti. Ekranlardan, sayfalardan Memduh Büyükkılıç ise yapamaz, olamaz diyen BAZI isimler, hatta Memduh Başkan için bir ziyarette ses kayıtlarından dinlediğimiz ‘….’ ifadesinde bulunanlar bile orada idi.

Utanma her adamda bulunan bir meziyet değil

Ama işte günü saati geldiğinde bu işi hakkı ile yapanlarla bu işi hakkıyla yapmayarak kendilerine menfaat sağlayanları açıklamak gerekiyordu.

Peki bugünlerde ne oluyor biliyor musunuz

Sanki iki ay önce Memduh Başkan aday olmaz, olamaz diyenler değilmiş gibi, Biz demiştik, Biz haklıydık diyerek ekranlardan, gazete sayfalarından mavalları anlatıyor. 

Şimdi taksimetre açıldı. Kilometre başı fiyat belli oldu.

Medyada bu dönem son derece bereketli bir dönem olacağa benziyor. Çünkü, adaylar paralı, ekranlar boş…

SİYASET ISINIRKEN

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde partilerin birçoğu hala adaylarını açıklamadı. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Memduh Büyükkılıç olarak belirlerken, ilçe adaylarını 24-28 Ocak tarihleri arasında bir günde kamuoyuna görkemli bir programla duyuracak. Cumhur İttifakı'nın diğer kanadı olan MHP’de 4 ilçe belediyesi açıkladı. Sürpriz ise Bünyan’da oldu. Adaylık başvurusu yapmayan Selahattin Metin, Parti Genel Merkezinin takdiri ile Bünyan adayı oldu. CHP’de de bekleyiş sürüyor. Büyükşehir, Kocasinan ve Melikgazi İlçeleri açıklanmadı. Hatta bilgi o ki, halen Büyükşehir’e aday dahi bulunamadı.

İYİ Parti’de ise Büyükşehir, Kocasinan, Melikgazi, Talas, İncesu, Bünyan, Yeşilhisar, Yahyalı, Develi, Felahiye, Özvatan ilçelerinin adayı açıklandı. Hatta merkez ilçe başkan adayları parasal olarak dökülüp saçılmaya başladı bile. Her gün bir ekrandalar. Ama unutmasınlar, her gün 10 kişinin ekranda onları izlemesi ile seçim kazanılmaz. O yüzden daha çok kitleye ulaşacak bir yol denesinler.

Saadet Partisi'nde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı 3 Şubat’ta açıklanacak. Büyük Birlik Partisinde ilçe adayları netleşirken, Yeniden Refah Partisinde ise toplama bir aday sistemi göze çarpıyor. Kadroya alınmayan, seçilemeyen hatta görevi kötüye Kullanma suçundan ağır ceza mahkemesinde 5 ay hapis cezası alan isimler aday yapıldı. Son sözü elbette seçmen söyleyecek ama, görünen köy kılavuz istemez.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×