K
Yazı_Yorum

Yazı_Yorum

madeboy_1985@hotmail.com

KAYSERİ'DE ŞEFFAFLIĞIN MİMARI İNCESU OLDU

Bazı şehirler, ilçeler vardır ki, yapı, tarih, kültür, turizm olarak çok zengindir. Ancak, yönetici bakımındaN 'emin' elde değildir. Bazı ilçeler de vardır ki konumu, kaderi gereği hep yalnızdır ancak, 'emin' eldedir.

İşte bu ilçelerden birisi İncesu;

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, medeniyetlerin kardeşçe yaşadığı, misafir perverliğin ve Anadoluluğun iliklerinize kadar işlediği bu şirin ilçe sadece kent merkezine 30 kilometre uzaklıkta.

Üzüm bağları, yemyeşil doğası, Osmanlı ve Bizans dönemlerine ait tarihi mekanları ile yüzyılı aşkın zamandır var olan İncesu’nun adını ekranlardan yeni yeni görmeye, gazetelerden yeni yeni okumaya başladık. Çünkü bu kadim ilçe şimdi sanata, kültüre, turizme, şeffaflığa önem veren bir Başkan’ın elinde.

Av. Mustafa İlmek,

Milliyetçi bir gelenekle büyümüş, devletine, milletine bağlı olan bu isim, ilçede 3 dönem belediye başkanlığı yapmış AK Parti - MHP’nin adayı olan Zekeriya Karayol’u yenerek belediye başkanı oldu. Asıl mesleği avukatlık olan İlmek, hiçbir zaman ilçeden kopmamış, ilçenin her sorunu ile vazifesi olsun olmasın hem hal olmuş.

İlçe halkının teveccühü ile belediye başkanlığı görevine seçilen İlmek, hizmetin dışında 4 yıldır kimsenin yapmadığını yaparak her yıl 2 defa belediyenin mali durumunu halka açıklıyor. Borcunu da alacağını da... Öyle iki satır açıklama ile değil. İlçe meydanındaki led ekranlardan günlerce yayınlayarak. Bu Kayseri’de bir ilk. Belki İç Anadolu'da bir ilk. Belediyelerde sözde en çok konuşulan ancak özde gerçekleştirilmeyen bir gerçektir şeffaflık. Bunu belki Kayseri’de en iyi yapan isim İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek'tir. Bazen de açıkladığı için eleştiriye uğrayabiliyor. Ancak o hiç aldırış etmiyor. 'Halka söz verdim, borç varsa benim borcum' diyor ve açıklıyor. İşte tam da bu noktada örnek alması gerekenler ne yazık ki nasibini almıyor. Şeffaflık birileri için sadece seçim söylemi olup bitiyor. 'Bu sefer ben açıklayayım' diyen yok.

Dedim ya 'sözde' şeffaflık her belediyede var.

'Özde' şeffaflık ise İncesu Belediyesi'nde var.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K