Yazı_Yorum

Yazı_Yorum

madeboy_1985@hotmail.com

FENOMENLİK DEĞİL, REZİLLİK...

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya göreve geldiği günden itibaren çok başarılı operasyonlara imza attı. Mafya, uyuşturucu kartelleri, sokak çeteleri, teröristler ve son olarak kara para aklayan sözde fenomenler…

Başarılı operasyonlara imza atan Bakan Yerlikaya’ya Emniyet Müdürlüğü personeline ve Jandarma Komutanlığı personeline teşekkür etmek gerekir.

Bu kadar çete bu kadar operasyon neden daha önce yapılmadı bilinmez ama şimdi suça bulaşan herkes adalete teslim ediliyor. Arkasında önünde kim olursa olsun, devlete mazluma asilik eden, yasal olarak suç işleyen herkes cezaevi yolunu tutuyor.

Bu kadar operasyon yapılırken kuşkusuz en dikkat çeken ve ses getiren operasyon sözde şarkıcı, sözde güzellik uzmanı kisvesi ile milyonları kandıran Dilan ve Engin Polat operasyonu oldu…

Şimdi cezaevinde Enerciiiilerini alıyor devlet…

Dilan Polat gibi sözde fenomenlik yapan yüzlercesi devletin takibi altında. 

Kara para aklayan bu ahlaksızların ortak yanı, hepsinin arap ülkelerine turistik ziyaret görüntüsü vererek gitmeleri, milyonluk takılarla umre ziyaretleri, hepsinin estetik görmesi ve şımarık videoları….

İşte bu konulara titizlik gösteren devletimiz, sözde bu fenomenleri 7 sülalesi ile yakalayarak adalete teslim ediyor. Hepsi için hesap vakti çok yakın…

Şerefsizliğin, onursuzluğun diz boyu olduğu bu fenomenler dünyasında polis bu kez Nihal ve Bahar Candan kardeşleri yakaladı. Onlar da benzer suçlama ile tutuklanarak cezaevine gönderildi. Devletin bu konuda gösterdiği operasyonlar sonrası bazı fenomenler fakir edebiyatı yapmaya başladı. Ancak, devlet unutmaz…

En büyük organize suç örgütü bu fenomenlik adı altındaki yapılardır. Bunlar gibi yüzlercesi var. Hatta patronlar kulübü, zenginler kulübü gibi sosyal medya sayfaları var. Bu sayfada yer alan kişilerde tıpkı Dilan - Engin Polat gibi lüks bir yaşam içinde hayatları insanlara gösteriyorlar. Lüks araçlar, taşınması ve bulundurması yasak kalaşnikof marka silahlarla atış görüntüleri, çakarlı araçlar….

İşte devlet bu konuya gerekirse önemli bir parantez açıp, bu işin sonuna kadar gitmeli. Gerekirse Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde Daire Başkanlığı açmalı. Çünkü, toplumda fenomenlik uğruna, o kadar gayri yasal ve gayri ahlaki görüntüler var ki. TİK TOK denilen yer gayriahlaki ilişki arayanlar merkezi konumuna geldi.

Bu sosyal medyadaki ahlaksızlık o kadar çok kişiyi etkiledi ki, devlet kurumunda farklı statü ve konumlarda çalışan kişiler bile bulunduğu yerlerden birçok ahlak ve meslek etiği dışı görüntüler çekiyor. Bu kişiler devlet itibarı ile oynamaya çalışıyor. Sayısız videoları var. Devlet itibarıyla asla oynatmaz. Oynamak isteyene de gereken cevabı verir. 

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×