K
Yazı_Yorum

Yazı_Yorum

madeboy_1985@hotmail.com

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI GENEL SEÇİME BAĞLAYAN AK PARTİLİ ADAY KİM?

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kilitlendi. 13’ncü Cumhurbaşkanlığı ve 28’nci Dönem Milletvekili Seçimleri için vatandaşlar Pazar günü sandık başına gidecek. Ülke genel seçimlere kilitlenirken, yerelde de kıpırdanmalar başladı. Seçim sonuçlarına göre adaylık hesapları yapan bazı belediye başkan adayları, hesaplarını seçim sonuçlarına göre yapmaya başladı.

Her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaybedeceğini ve AK Parti’de milletvekili sayısının düşeceğini iddia eden bazı eski belediye başkanlarının, hafta sonu gördüğü miting kalabalığı sonrası iştahı arttı. Bunların başında da 3 dönem İncesu Belediye başkanlığı yapan ve son seçimde kaybeden isim geliyor.

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kilitlendi. Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği seçimleri için 65 milyon vatandaş Pazar günü sandık başına gidecek. Ülke genel seçimlere kilitlenirken, bazı isimler de yerel seçimin kaderini genel seçime bağladı. Deprem sonrası her fırsatta AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybedeceğini gittikleri bağ toplantılarında söyleyen bazı eski belediye başkanları, Cumartesi günü 135 bin kişilik miting kalabalığı sonrası yeniden aday olma konusunda iştahı kabardı.

Bu isimlerin başında da 3 dönem İncesu belediye başkanlığı yapmış ancak 2018 seçimlerinde kaybetmiş bir isim geliyor. Her fırsatta AK Parti’nin kaybedeceğini söyleyen, parti programlarına, mitinglerine katılmayan ve zaman zaman başka partilerle dirsek teması kuran bu ismin önümüzdeki yerel seçimlerde aday olmak için nabız yokladığı ancak, geçmiş söylem ve davranışlarından dolayı karşılık bulamadığı iddia edildi.

Kendisi ile aynı görüşte olan ve bu nedenle eski belediye başkanlarıyla istişare yapmak suretiyle AK Parti’yi ve politikalarını eleştiren bu isimlerin parti tarafından her ne kadar üzeri çizilmiş olsa da, hafta sonu meydanda oluşan kalabalık bu isimleri yeniden adaylık konusunda heveslendirdi.

 

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K