K
Salih KABACAOĞLU

Salih KABACAOĞLU

salihbulut@bk.ru

PETROL ve RUSYA

Geçen hafta dünyaca ünlü Rus tenisçi Marat Safin kamera önüne çıkıp şöyle bir açıklama yapıyor; "Bence tüm insanlığı derilerinin altına yerleştirilmiş çiplerle yaşamaya hazırlayan bir süreçten geçiyoruz. Yaşadığımız bu günleri yıllar önce Davos Ekonomi Zirvesi'nde planladılar ve neler yaşanabileceğini simule ettiler. Bill Gates, 2015 yılında ne demişti? Bir pandemi ile karşı karşıya kalacağımızı ve insanlığın yakın gelecekteki düşmanının nükleer savaş değil bir virüs olacağını söylemişti. Bill Gates'in ileri görüşlü olduğunu ya da iyi bir tahminde bulunduğunu sanmıyorum..."

Birçok kişinin belki ilk anda aklına şöyle bir soru geliyor. Marat Safin kim ve neden yaptığı bu açıklama dünya basınında gündem oldu ve çok aşırı bir şekilde dikkate alındı?

Rusya Federasyonu hakkında incelemeler yapan veya bu ülkeye yakın olan kişiler tabi ki Marat Safin'in kim olduğunu çok iyi bilir. Marat Safin'in kızkardeşi ise Alsu ünlü bir ses sanatçısı ve Yahudi kökenli bir ailenin oğlu ile evlidir. Bunun yanısıra babaları Kremlin ile çok iyi ilişkileri olan, her zaman Putin hükümetinin desteklediği petrol programlarda yer alan ve hala Rusya'ya bağlı Altay cumhuriyeti parlementosunda çok bilinmiş bir iş insanıdır.

Marat Safin çoğu zaman kameralar önünde Putin hükümetini eleştirse de arka planda Putin ile çok iyi ilişkileri olan birisidir. Safin ailesi Tatar kökenli bir ailedir ve Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti'nde etkili bir ailedir.

Marat Safin'in bu açıklaması Kremlinin açıklaması olarak kabul edilmiştir. Nedenine gelince yeni dünya düzeninde artık Rusya kendi tarafını seçmiş; petrol savaşları üzerinden veya farklı tanınmış kişiler üzerinden sürekli mesaj vermektedir...

Bu yıl açıklanan ekonomi programında Brent petrolün 25 Amerikan dolarının altına düşmesi ile Rusya'nın çok büyük bir ekonomik krize girebileceği Putin'e sunulmuş ve parlementoda tartışılmıştır.

Yani kimilerine göre şu an Putin göz göre göre cebindeki paraları petrol savaşı yüzünden yakmaktadır ki zaten petrolün yakın zamanlarda 5 Amerikan dolarına kadar düşeceği öngörülmektedir...

Yeni dünya düzeni adına Rusya ve Suudi Arabistan çoktan taraflarını seçmiş sadece üstlerine düşen görevi gerçekleştirmektedirler. Ilk bakışta biraz hayal gibi gözükse de yeni dünya düzeninde artık petrol çok belirleyici bir güç olmayacaktır, bir zamanlar olmadığı gibi...

Başkan Trump'ın hedefinde FED'in ( Amerikan Merkez Bankasi) yöneten 8 aile vardır. Zaten yıllardır bu aileler petrol - dolar gücüyle tüm dünyayı yönetmiştir.

Dijital çağda petrol gücü nerdeyse hiç olmayacak ve doların yerini ise zaten şimdiden açıklanan dijital paralar olacaktır. Tüm bu senaryolar eşliğinde dilden dile gezen teori; dünya nüfusunu yaklaşık 8 milyardan 5 milyara kadar indirmek vardır. Coronavirüs sadece ve sadece virüs ile savaş çağının sadece ufak bir denemesi ve başlangıcıdır. Ekonomik açıdan baktığımızda yine altın her zamanki gibi güvenli liman özelliğini sürdürmektedir.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×