K
Salih KABACAOĞLU

Salih KABACAOĞLU

salihbulut@bk.ru

DOLARIN ANAVATANINDA GÜÇ ve PARA SAVAŞI

Koronavirüsü tüm dünyaya hızla yayılırken ve yukarıya doğru bir ivme gösterirken elinde biraz para olanlardan tutun da dünyadaki en zengin işadamlarına kadar herkes piyasaların akibetini gizli de olsa dikkatlice izlemektedir...

Tabi ki durum böyle olunca gözler ister istemez doların anavatanı olan Amerika'ya yönelmektedir. Amerika'da son dönemlerde gerçekleşen ilginç olaylar peşi peşine gelirken herkesi derin bir düşünce almış ve adeta herkes hipnoz olmuş derecesinde borsalara ve hisse senetlerine, piyasadaki iniş çıkışlara hayret ile bakmaktadır.

Amerika'da gerçekleşen ilginç olaylar derken bugün itibarıyla 300.000 Amerikan askerinin tüm eyaletlere şehirlere inmesi ve gerekçe olarak korana virüse karşı olası bir yağmalama olayını engellemek adına şehirlerde bulunduklarını ifade etmektedirler.

Bunun yanı sıra Beyaz saray'da söz sahibi olan ve Amerika'daki ticarete yön veren iş adamlarının inanılmaz bir panikte olduğu ve belli başlı bilinen bazı işadamlarının da ülkeyi terk ettiği basına yansımaktadır.

Aynı zaman içerisinde Beyaz saray'da başkan Trump'ın kadrosunda hiç bulunma ihtimali bile olmayan kişilerin beyaz saraya dahil oldukları ve etraflarındaki bir sürü kişiyle her gün defalarca toplantı yaptıkları görülmektedir.

Tüm dünya Amerikan askerlerinin şehirlerde gerçekten ne amaçla bulunduklarını merak etmekte ve her gün basında yayınlanan sebep ve sonuç ilişkilerine inanmamaktadır.

Tüm bu olayların ışığında dün gerçekleşen Beyaz Saray'daki toplantıda başkan Trump'ın damadının bir tuvalette 9 saat kilitli kalması ve toplantılara katılamaması ilginç olaylar zincirinin zirve noktasına oturmuştur.

Gerçekleşen tüm olayları üst üste değerlendirdiğimizde Amerikan dolarının yakın bir zamanda akıbetini tüm dünya izleyecek ve belli kesimler bu işlerden karlı çıkarken, bazı kesimlerin ise tamamı ile hayali sükuta uğradığını hepimiz göreceğiz.

En yakın zamanda tüm dünyanın refahı için Amerika'daki bu güç ve para savaşının bitmesi ümidiyle...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×