K
Salih KABACAOĞLU

Salih KABACAOĞLU

salihbulut@bk.ru

3 . DÜNYA SAVAŞI

Son zamanlarda batılı ülkelerin Ukrayna'da yaptığı hamleler sonucunda 3. Dünya savaşı'na küçük de olsa bir kapı aralanmış oldu..

Ukrayna'nın Rusya'ya karşı batılı ülkelerle birlikte gerçekleştirdiği bazı stratejik yaptırımlardan sonra Rusya Donetsk, Luhansk Herson, Zaporje ve Militapol bölgelerinde referandum kararı aldı..

Bu referandum kararlarının arkasında buraları tamamıyla Rus hükümetinin yönetimi altına alma ve buralarda Rus hakimiyetini kurma düşünceleri yapmaktadır...

Bununla da yetinmeyen Rus hükümeti kısmi seferberlik ilanı ile tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Aslında yapılan tüm bu hamleler içerisinde en güçlü olan batıya karşı nükleer tehdit konuşmaları idi...

Burada verilmek istenilen mesaj Amerika'nın Ukrayna'dan tamamıyla çekilmesi aksi takdirde 3. Dünya Savaşı'na açılacak bir kapıdan kendilerinin sorumlu olmadığıdır. 

Son günlerde eski Amerikan başkanı Trump'ın söylemlerine baktığımızda adım adım 3. Dünya Savaşı'na tüm ulus ülkelerin hazırlandığını gözlemlemekteyiz.

Yıllardır üzerinde durulan 2023 yılı gerçekten bu stratejik adımların atıldığı Dünya platformunda Türkiye'ye büyük avantajlar sağlayacaktır. Bu avantajlar sonunda Türkiye, Avrupa'nın ticaret merkezi olmakla kalmayıp dünyada söz sahibi ülkeler arasına girecektir.

Tüm bu stratejik savaşlardan ülkemizin yara almadan çıkması ümidiyle...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×