K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

SİZLERİ UNUTURSAK BİTERİZ…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik ünvanı ile Mareşal” Rütbesinin verilişinin 100. Yıldönümü ve gaziler gününü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz…

Şehit annelerimiz, babalarımız, eşleri ve çocukları başımızın tacıdır. Her zaman söylüyoruz sizleri görmezden gelirsek biteriz. En büyük değerimiz sizlersiniz. Biz birbirimize sahip çıkmalıyız. Değerlerimize sahip çıkacağız. Devlet mi millet için, millet mi devlet için var her ikisi de birbiri için var. Millet devletin daim olması için canını feda ediyor. Bu bizler için en büyük gurur. Şehitlik en büyük mertebedir bizler için sonrasında gazilik geliyor. Şehit ve gazilerimiz başımızın tacıdır. Ne isterlerse yapmak için canla başla çalışmalıyız.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." Bizlerin canı vatana fedadır. Sadece yılda bir kez hatırlanmak gazilerimizin yakınları ile yaptığım görüşmede üzüldüklerini söylediler. Her zaman hatırlanmak istiyorlar. Bu cennet vatan için gözünü kırpmadan ölüme yürüyen Kahraman Şehitlerimiz ve Gazilerimizin yakınlarının ve kendilerinin de hayat şartlarının güzelleştirilerek kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame ettirmelerini istiyorlar.

Evlatlarına babalarını, eşlerine hayat arkadaşlarını, anne ve babalarına ise evlatlarını devlet yalnız bırakmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan her bireyin Gazilere ve şehit yakınlarına sahip çıkmaları, siyasi ve bürokratların şehit ve gazi derneklerine eşit ölçüde değer vermeleri gerekmektedir ve onları yalnız bırakmamalıdır..

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K