K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

SEVGİ ENGEL TANIMIYOR!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kutluyoruz. Toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artması, yardımlaşma ve empati düzeyinin yükselmesiyle engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarının yükselceğine inanıyorum.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelli vatandaşlarının sorunlarının ve çözüm önerilerinin dile getirilmesi, hayat standarlarının yükselmesi açısından yapılması gerekenlerin dünya çapında gündem oluşturulması bakımından oldukça önem arz etmektedir.

Hayata engelleri ile tutunmaya çalışan bütün kardeşlerimizin yanında olup, onların daha kaliteli ve daha yüksek standartlarda bir yaşam sürmelerini sağlamak gazeteci olarak hepimizin görevi, hepimizin vicdanıdır. Çağdaş ve gelişmiş bir toplum olmanın temel öğelerinden biri de engellilerin toplumsal yaşama dahil olmalarıdır. Unutulmamalıdır ki bir toplumun engellilerinin iş ve sosyal hayata katılma oranı o toplumun olgunluk seviyesini belirler.

Bu kapsamda ülkemizde son yıllarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın önderliğinde yapılan düzenlemelerle eğitim hizmetlerinden sağlık, bakım ve istihdam olanakları gibi pek çok konuda tarihi nitelikte adımlar atılarak, büyük ve güçlü Türkiye'miz her konuda olduğu gibi bu alanda da dünyada örnek gösterilecek bir konuma ulaşmıştır.

Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı hiç bir imkandan yoksun kalmamasına özen gösterilmelidir. Onların yardıma değil sevgiye ihtiyaçları olduğunu düşünerek onlara sevgiyle kucak açıp şefkat gösterilmelidir.

Unutmuyalım ki, hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünlerimizi sağlık ile yaşıyor olmamız yarınlarımızda bu şekilde geçireceğimizin garantisini veremiyor. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günün de tüm engelli kardeşlerimizin günü kutlu olsun. Evet sevgi hiç bir zaman engel tanımaz...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×