K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

POLİS CANDIR...

Türk Polis Teşkilatının 176. yıldönümü, kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusumuzu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 176.yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, Kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla kutsi bir görev üstlenmiştir.

Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi yeterli değildir. Kamu düzeninin sağlanması, kanunların uygulanması, toplumda barışın ve güvenin sürdürülmesi bakımından vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir.

Polis Teşkilatımızın  176.kuruluş yılının kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gününü halk tan ve kanunlardan alan Polis Teşkilatımız, milletin de karakteri gereği daima mazlumlarını, muhtaçların yanında, zorbaların ve hainlerin karşısında mücadelesini sürdürmüştür. Gece gündüz demeden tüm şartlar altında ülkemizin her köşesinde görevi sürdüren polis teşkilatımız asli görevlerinden birisi olan güvenlik teminini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir..

KOCASİNAN’DA ASAYİŞ BERKEMAL

Evet geçtiğimiz günlerde Kocasinan Emniyet Müdürü Osman Öztürk’ü ziyaret ettim..600 e yakın personeli olan,4 karakol Müdür Osman Öztürk’e bağlı..Çok modern bir bina içerisinde bulunan Kocasinan Emniyet Müdürlüğün çalışan memur arkadaşlarda işini bilen,suçluya dahi saygılı,ve aynı zaman suçlu olan insanlarla çok güzel terapi kuran bir personele sahip olduklarını gördüm..Gecenin ilerleyen saatlerin Müdürü Osman Öztürk,ora senin bura benim İlçesindeki sokakları gezerkende karşılaştım..Nerde olay varsa Müdür Osman Öztürk orada oluyor..Öztürk:”Benin için halkın huzuru çok önemli..İlçenin huzuru ve asayişi 24 saat göre çalışıyoruz”Halkın ve huzuru kaçırmak isteyenler göz açtırmayız..Kocasinan halkı alınan tedbirlerden oldukça memnun..Huzur herşeyin başı..Bunu belirtelim..

Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun176.yıl dönümünü içtenlikle kutlarken, görevleri başında şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, tüm emniyet çalışanlarına görevlerinde başarı ve kolaylıklar dilerim.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K