K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

KAYSERİ’YE YÖN VERENLER…

Bir kent düşünün bir zamanlar Türkiye’nin sanayi atılımlarının başladığı şehir... Geçmişte Kayseri’nin güçlü markaları konuşulurdu. Türkiye’nin bir çok bölgesinden insanlar çalışmak için Kayseri’ye gelirlerdi. Burada iş var, aş vardı. Çalışma terbiyesi olan hiç kimsenin aç kalmadığı yer Kayseriydi. Kayseri hayır-hasenatta Türkiye’nin öncüsüdür. Yoksul ve garibanın ‘ana kucağıdır’ Kayseri...

Son zamanlarda büyük markalar konusunda düşüş yaşadı şehir. İhracatta büyük kayıplar verdi. Siyasette maşallahı var şehirin. Hepsi bülbül gibi konuşan milletvekillerimiz... Kayserisporla ilgili toplantı ve kongrelerde minderi oraya atarlar günlerce Kayserispor konuşulur. Vay şu kadar borcu var, şu futbolcular gitsin, şunlar kalsın, eski yöneticiler hesap versinler dedikoduları sürer gider. Kayseri son yıllarda çok kan kayıp etmeye başladı. Kayseri bir zamanlar Türkiye’nin sanayisine, ekonomisine yön verirdi.

Şimdi iş turizmde kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’yi Turizmin Başkenti yapacağım”diyor. Geç kaldı ama olsun zararın neresinden dönersek kârdır. Bu konuda Kayseri’nin yetiştirmiş olduğu inşaat piyasasında Türkiye’de olduğu kadar Ortadoğu’da da kendinden söz ettiren, şehrimize üniversite, hastane, kan merkezi ve Türkiye’de eşi benzeri olmayan Onkoloji-hemotoji çocuk hastanesinin yapımında öncülük eden, Kayseri turizmine çok büyük katkılar sağlayıp, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da turizm temsilcilerini bir araya getiren Süleyman Çetinsaya ve Artaş Turizm Koordinatörü Recep Arifoğlu, Kayseri turizmini canlandırmak için çok büyük çalışmalar yaptıklarını gördüm. Kayseri’nin turizmde bile kaderini değiştirdiler. Kayseri’de turizmde çok büyük rol oynadılar halen de oynamaya devam ediyorlar. Dünyanın neresinde turizm fuarı var Radisson Hotellerinin standını orada görebilirsiniz. Bu standlarda Kayseri’nin tarihi ve Erciyes’i tanıtan broşürler dağıtılmaktadır.

MEMLEKET SEVDALISI..

Evet  Kayseri İş İnsanı Süleyman Çetinsaya, inşaat sektöründeki başarısı Türkiye sınırlarını aşarak Avrupa ve Arap ülkelerinde de bir marka yaratmış olan Çetinsaya doğup büyüdüğü Kayseri'de turizmde çok büyük katkılar sağlamıştır. Türkiye'de eşi benzeri olmayan Erciyes’e yaptırmış olduğu hotel, toplantı salonları ile çok değişik bir proje ile yapılan Radisson Hotel, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacaktır..
Çetinsaya, sadece kayseri yatırım yapmakta kalmayıp,dünyada eşi benzeri olmayan çocuk Onkoloji Hastanesinin yapımında  öncü olmuştur..Sağlıkta çok güzel yatırımlar yapan Süleyman Çetinsaya, en modern cihazlarla Kayseri dahil Orta Anadolu bölgesine hizmet veren Kan Merkezi bölgenin can damarı olmuştur.

Kayseri sevdalısı biriyle,Kayseri turizmini konuşmak bana mutluluk veriyor.. Artaş  Turizm yatırımları  Koordinatörü  Recep  Arifoğlu’da  Kayseri Turizminin gelişmesi için canla başla çalışan 2021 yılı içerisinde yurt dışı bağlantıları yaparak Kayseri Turizmin gelişmesi için büyük çalışmalar yapmaktadır.İki memleket sevdalısı olarak aynı pencereden bakmak hoşuma gitti..Kayseri’nin Turizmde ne kadar önemli kent olduğunu hepimiz biliyoruz.

BAŞARI HİKAYELERİ..

“Keşke bu şehirde yaşayan her insan,kenti taşımak için ellerinden geleni”yapsalar diye düşündüm kendi kendime..
Şehir zor bir şehir çünkü..,Kayseri’de bu şehre aşık olarak gazetecilik yapmak çok zor bir iş ama çok çalışsanız keyifli..
Kayseri’nin öyle başarılı hikayeleri var ki bunlar bana keyif veriyor..10 yıla yakın köşe yazılarımla sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum, duymaya da devam edeceğim...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K