K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

HACI BABAMI GENE KIZDIRDILAR; “İMAM EFENDİ 30 AĞUSTOS’UN ADINI ANMAK ZORUNDASIN"

Gene Hacı Babamın tansiyonunu çıkardılar… "Bu hafta Cuma namazında vaaz veren imam, herkese rahmet okudu Atatürk ve gazi arkadaşlarının adını bile anmadı.. Ulan sen o mihrap çıkıp rahat rahat konuşuyorsan Atatürk sayesinde konuşuyorsun, utanmaz herif, bu adamların arkasında namaz bile kılınmaz.. Çünkü asıllarını inkar ediyorlar” dedi..

Hacı babam; 30 Ağustos 1922 de zaferle taçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Anadolu işgalden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.. Eşine rastlanmayacak bir mücadele örneği vermiş olan milletimiz içinde olduğu yokluk ve yoksulluk döneminde dahi hiç bir ülkenin boyundurluğu ve esareti altında yaşamayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.. İmam efendi..

Diyanet İşleri Başkanlığının 30 Ağustos Zafer Bayramı için verilen cuma hutbesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsedilmemesi camide bulunan bazı vatandaşlarca protosto edildi.. Cami cematinde bulunan vatandaşlar, "Hangi görüşte olursanız olun, Atatürk'ün ve 3O Ağustosun adını anmak zorundasınız" diyerek mihrapta cuma hutbesinde bulunan cami imamını uyardılar..

Benim de cuma namazını kıldığım camide, vatandaşlar "30 Ağustos'ta elde edilen zaferin vatan topraklarının kurtuluşunda büyük bir önemi olduğunu söyleyen vatandaşlar, "19 Mayıs 1919 öncesi ülkemiz Sevr anlaşması ile parçalanmış ve yönetilmez duruma gelen ülkemizin topraklarının yeniden kazanıldığı 30 Ağustos'u çok önemli buluyoruz. Vatan ve Toprak  sevgisi bizi bugünlere getirdi. Eğer 30 Ağustos olmasaydı, bu ülkede yaşar durumda değildik. Bir başka kültür, inanç burada hakim olacaktı. 30 Ağustos bundan önceki süreçte, ülkenin kurtuluşunda emeği olan başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anmamız lazım. Onları hiç bir zaman unutamayız. Atalarımızın o günkü mücadelesi olmasa bu ülkede olmayacaktı. O zamanlarda yunan ordusunda bulunup, ülkemize ihanet eden manda sevdalıları vardı. Her dönem kendi çıkarlarını düşünüp, vatanın geleceğin yok sayanlar olmuştur. Onlar ülkemizi arkadan hançerlemiştir, onları lanetliyoruz" dediler..

Camilerde okutulan cuma hutbesinde 30 Ağustos Atatürk ve silah arkadaşlarının adının anılmaması şehrimizde bazı camilerde protosto edildi.. Bizler inançlarımızı en üst seviyede yaşayan bir toplumuz. İnançsız insan, meyvesi olmayan kuru bir ağacın gölgesinde yaşar gibidir. Evet Zafer haftası içerisinde kılınan cuma namazı öncesi hiçbir hutbede, Atatürk ve silah arkadaşlarının adı geçirilmedi.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K