Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

GÜNÜN KUTLU OLSUN,POLİSİM...

Gün özel..Gün, senede bir günde olsa, onlar hepimizin  baş tacı..Zor günde en yakın dost aynı zamanda …Yıllar öncesine dönüyorum şimdi..En büyük başbuğum’un sözleri ile güne ilişkin kısa bir anlatım yapayın önce..

Tarihe geçen sözler ve Atatürk’ümün  ifadeleri: ‘Polis asker kadar disiplinli,hukuçu kadar hukuk adamı.bir anne kadar şefkatli olmalıdır.Polis kanun adamıdır.Ondan her zaman saygı göstermeli ve itaat edilmelidir..Polise karışılmaz,vazifesini yaparken serbest bırakılmalıdır..Herkesi polisin kendi vicdanıdır. Fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır’ Şu son ifadeye bakarmısınız, ne demiş Başbuğum; ’HERKESİN POLİSİ KENDİ VİCDANIDIR, FAKAT POLİS VİCDANI OLMAYANLARIN KARŞISINDADIR’ Bu kadar net.. Olay budur işte…

’TÜRK POLİSİNE’ diyerek söze giren yüce Önder eklemiştir ayrıca: ‘dün sizin hali tavrınızda mertlik ve erkeklik yürüyüşünüzde intizam  ve ciddiyet size olan haklı itimatı kuvvetlene herkesi memnun etti..Çünkü herkes biliyor ki: Polis ve Jandar kuvvetleri vatandaşlara huzur huzur ve sükun temin eden Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına  karşı kullandığı bir kalkandır.. Binaenaley Cumhuriyet Kanunlarına memleketimiz huzur ve asayişine karşı gelebilecek  ve vatandaşların hürriyete tecavüz edebilecek her şerrin kafası behemehal  bu kalkana çarpmalı ve parçalanmalıdır.. Reisi Cumhur Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'

Türk Polis Teşkilatının 179. yıldönümü, kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusumuzu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 179. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla kutsi bir görev üstlenmiştir.

Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi yeterli değildir. Kamu düzeninin sağlanması, kanunların uygulanması, toplumda barışın ve güvenin sürdürülmesi bakımından vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir.

Polis Teşkilatımızın  179.kuruluş yılının kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gününü halk tan ve kanunlardan alan Polis Teşkilatımız, milletin de karakteri gereği daima mazlumlarını, muhtaçların yanında, zorbaların ve hainlerin karşısında mücadelesini sürdürmüştür. Gece gündüz demeden tüm şartlar altında ülkemizin her köşesinde görevi sürdüren polis teşkilatımız asli görevlerinden birisi olan güvenlik teminini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir..

Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun179. yıldönümünü içtenlikle kutlarken, görevleri başında şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, tüm emniyet çalışanlarına görevlerinde başarı ve kolaylıklar dilerim.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×