K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

EN BÜYÜK BAYRAM..!

Ne söz yeter, ne de sözler yeterli kalır hissedilen coşkuyu aktarmaya... Her birimizin kuşkusuz ki Cumhuriyet’e özel bir kelamı vardır, kısa da olsa, en hakikatlisinden. Çünkü içtendir denilen yani hissedilen. Kolay değildi ulaşmak, kolay da değildi kurmak, hele ki o günlerin şartları…Uzatmayayım, en içtenlikle kurulduğundan emin olduğum cümlelere geleyim. ”Sonsuza dek de ayakta kalacaktır” Evet Allah, hepimizin de mücadelesi bu, Cumhuriyetimiz ayakta kalsın, hep varolsun.

Asırlar boyu bağımsız olarak yaşamış yüce Türk milletinin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Ülkemizin ortak geçmişi ve geleceğini paylaşan, kederde ve sevinçte bir olan fertleri olarak, mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız. Milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimiz, ülke toprakları üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun hiç bir ayırım yapmaksızın her bir ferdini, bu ülkenin aynı haklarına sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, kederde ve sevinçte bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir anlayışa sahiptir.

Ülkemiz için bir zenginlik olan bu farklılıklarımızı ayrılıklara dönüştürmeye, kardeşliğimizi sabote etmeye, vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin birliğini bozmaya çalışan odaklara ve onların sinsi oyunlarına karşı aziz milletimiz, her türlü mücadeleyi büyük bir başarı ile sürdürmektedir. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere aktarmak en büyük vazifemizdir. Cumhuriyetin sunduğu çağdaş ilkelerle yöneltilen ülkemizde kazanımlarımızı koruyarak, biz biz yapan ve sarsılmaz bağlarla bağlayan değerlerimizi yaşatmak ve onun evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonraki nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır. Cumhuriyetimizin 98 yaşına ulaşmasının gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm dostlarımın Cumhuriyet Bayramını gönülden kutluyorum.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K