K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

DÜNYAYI KİRLENMEMİŞ KALPLER KURTARACAK…

Geçtiğimiz günlerde Sivas Caddesi üzerinde bulunan banklarda oturmuş, zaman zaman selamlaştığım genç arkadaş boynunu bükmüş ağlıyordu… Zaman zaman bizim ofise yemek getiren bu genç arkadaşın yanına gittim oturdum.. ”Hayırdır ne oldu?” diye sordum baktı uzun uzun baktı.. Abi dedi, iş güç yok çocuklara bakamıyorum, eve gidecek yüzüm yok utanıyorum.. Oturdum buraya çıkış yolu arıyorum, ne yaparız ne ederiz? Kiralar birikti, çocuğun bezine yetişemiyorum..

Bu genç arkadaş dürüst, yalanı dolanı olmayan biri.. O ağladıkça ben ağlamamak için zor tuttum kendimi… Allah büyük ağlama bir çaresi bulunur dedim… Bu genç arkadaşın cep telefonunu aldım, neye ihtiyacı varsa öğrendim.. Markete gidecektim sözde oturdum bir köşede ne yapabiliriz diye düşündüm?

Tam bu sırada Kayserimizde 3600 sokak çocuğunu ailelerine ve topluma “İpeksi dokunuşlar” adlı kampanya ile bu çocukları kurtaran İş İnsanı Saffet Arslan arıyordu telefon da “Merhaba mehmet bey nasılsın? Ramazanın mübarek olsun dedi sesim titriyordu hayırdır hasta felan değilsin inşallah” dedi.. Ben de bu genç çocuğu anlattım kısaca.. Daha önceki Saffet beyle yaptığım sohbetlerde, ne zaman zorda kalan birini görürseniz beni arayın demişti.. Dürüst, ahlaklı, onuruyla para kazanan bu genç arkadaşın sorunlarını söyledim.. Dört aylık kirası birikmiş, evinde yiyecek bir şeyi olmayan bu genç arkadaşın bir yıllık kirasını, evinin gıda ihtiyacını ve harçlığını gönderdi Saffet Arslan..

İlk gördüğümde bu genç arkadaşın yanında ağlıyamamıştım ama telefonu kapatınca bu kez sevinçten ağladım.. İyi ki dedim hala merhametli, vicdanlı insanlar var bu dünyada.. İnanıyoruz ki bir gün mutlaka Dünyayı kirlenmemiş kalpler ve iyilikler kurtaracak...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K