K
Mehmet UZEL

Mehmet UZEL

mehmet@uzel.com.tr

ÇOLAKBAYRAKDAR’I TÜRKİYE KONUŞUYOR...

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ı, takip etmekten zorlanıyorum. Kocasinan'da girmediği sokak bırakmıyor. Onu makamında çok az görebilisiniz, çünkü hep halkın arasında oluyor. Hani arada kıskandığımda oluyor..Kardeşim kesinlikle mükemmel giyiniyor, yakışıklılık da var. Yakışıklık olarak benim yakışıklılığımı gölgeliyor.                     

Neyse bunlar benim şahsi fikrim değil, geçtiğimiz günlerde Kayseri’ye gelen bir gurup Tv'ci gazeteci arkadaşların gözlemleri. Bu TV'ci ve yabancı gazeteci arkadaşlarla yaptığım sohbette, ”Ama Kocasinan‘da son dönemlerde yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Çok yakında parksız mahalle kalmazsa inanın ki şaşırmam.

Bu arada bu kadar enerjiyi nerede buluyor? Acaba kullandığı özel bir enerji iksirimi var bilemiyorum. Çaktırmadan danışmanlarının ağzını yoklayım dedim fakat kullanmadığını söylediler.

Demek ki Başkan enerjisini halktan alıyor. Bakıyorum etrafındaki görevlilerde kimse onu hızına yetişemiyor. Bu benim fikrim değil, gelen basın mensubu arkadaşların görüşü; Kayseri de belediye başkanları arasında en şık giyinen başkan... Bu pandemi dönemimde 70 yakın zabıta personelinin piyasayı kontrol etmesi bu arada Kocasinan'da kimsesiz, fakir 4000'e yakın aileye her ay yardım paketi, giyecek ve bütün ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Okul tatilini fırsat bilen Çolakbayrakdar, başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler vererek onların başarılı öğrenci olması için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın sokak hayvanlarının barınakları konusunda Tükiye'de ilk defa barınak için çok güzel projeler yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, gene Türkiye'de ilk defa kedi evi yaparak hayvan severlerin gönlünü kazanmış olup zaman zaman Başkan Çolakbayrakdar, saha beslemeleri bizzat kendisi yapmaktadır.

Kocasinan İlçesi Türkiye’ye örnek olmalı diye gazeteci dostlarımız Çolakbayrakdar gibi yerinde durmayan Başkanın olması Kocasinan İlçesinin en büyük şansı dediler.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K