K
Mehmet Bayramoğlu

Mehmet Bayramoğlu

mehmetbayramoglu.tr@gmail.com

TÜVTÜRK PARA BASIYOR.

Değerli arkadaşlar bu günkü yazım, TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesi ve alınan ücreti ile ilgili olacaktır. Bu konuda birçok vatandaşımız şikayetlerini gerek sosyal medyadan, gerekse farklı mecralarda dile getirmeye çalıştı, müsaade ederseniz bende kendi aracımın muayenesi ile ilgili olarak yazımı aktarmak istiyorum.

18 Aralık 2020 tarihinde TÜVTÜRK den araç muayenesi için sıra aldım, iki senede bir yapıldığı için, muayeneye gitmeden önce neler yapmamız gerektiği konusunda tecrübe sahibi de olduk. Muayene öncesinde sanayi ye gidip, zaten sanayici de muayeneden geçme kriterlerini bildiği için yapılması gerekenleri sırası ile yapmaktadır.

Bu kapsamda; Fren ayarları, far ve sinyalizasyon ayarları, lastikler eski ise yenilenmesi vb. gibi. işlemleri yaptırdık. Tabii ki bunlara, eğer ki aracınızın eksiği olmasa bile, el emeği ve ufak tefek masraflar için 200-250 TL gibi bir tutar harcıyorsun, ayrıca eksoz muayenesi de yapılması gerekiyor 80 TL de bunun için ödüyorsun.

Bütün bunları yaptırdıktan sonra, muayene randevuma giderek 342,20 TL muayene ücretini ödeyip, sıram gelince ön kapıdan giren aracım 10-20 dk. gibi bir süre sonra arka kapısından çıktı ve muayenesi tamamlanan aracımı aldım. 

Haa burada şunu da belirtelim ki, bütün bunlar canımızı emanet ettiğimiz aracımızın işletimsel yönden eksikliklerinin giderilmesi ve bizlerin can güvenliği içindir. Lakin, TÜVTÜRK tarafından 15 dk. gibi kısa bir sürede, aracımızla ilgili hiçbir bakım ve onarım yapmadan alınan ücretler konusunda bir şikayetimiz bulunmaktadır.

Bir aracın ( Otomobil) muayenesi için yapılan toplam masraf; sanayi, eksoz muayenesi ve araç muayenesiyle birlikte bizlere 600-700 TL gibi bir meblağa mal olmaktadır, 15 dk. gibi kısa bir sürede yapılan işlemler için TÜVTÜRK tarafından alınan bu 342,20 TL ücret gerçekten fazla bir tutardır.

Bu nedenle TÜVTÜRK' e ödenen ücretin, biraz daha makul bir seviyeye indirilmesini yetkililerden talep etmekteyiz.

Saygılarımla...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K