K
Mehmet Bayramoğlu

Mehmet Bayramoğlu

mehmetbayramoglu.tr@gmail.com

ÖLÇÜ ÂLETİ

Ne hikmetse, birilerinin elinde sanki bir ÖLÇÜ âleti var. Dokunduğu, işaret ettiği her türlü şeye değer biçiyor, sınıflandırıyor, yararlı zararlı ayrımı yapabiliyor.

Elindeki bu ÖLÇÜ âletinin özelliği sayesinde, kimilerinin iyi kimilerinin kötü, kimilerinin vatansever kimilerinin vatan hâini olduklarını tespit edebiliyor. Bu ÖLÇÜ âletini elinde bulunduranların tespit ettiği kriterler ne ise, o oluyorsunuz.

ÖLÇÜ âleti, sizin hakkınızda kötü veya vatan hâini demişse, ne kadar itiraz ederseniz edin, hakkınızda verilen bu ÖLÇÜ tespitin dışına çıkma gibi bir şansınız bulunmamaktadır. Çünkü, hakkınızda ölçüm yapanların verdiği kararlar kesindir ve de itiraz edilebilecek bir üst mercii bulunmamaktadır.

Haa bazen de, ÖLÇÜ âletinin muhtelif zamanlarda tespit ettiği ölçüm sonuçlarını, ÖLÇÜ âletini elinde bulunduranların yetki kullanarak değiştirme tasarrufları da bulunmaktadır. Bir dönem ÖLÇÜ âletinin 'iyi' dediklerine 'kötü' deme hakkı, 'vatansever' dediklerine 'vatan hâini' deme hakları ve yetkileri de bulunmaktadır.

İşte böyle bir ÖLÇÜ âleti, Alâaddin'in sihirli lâmbası gibi. Vesselâm.

Saygılarımla...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K