K
Mehmet Bayramoğlu

Mehmet Bayramoğlu

mehmetbayramoglu.tr@gmail.com

KİME SIĞINALIM?

İslâm denilince akıllara neden saltanat gelmektedir? İslâmın, saltanattan başka öncelikleri ve güzellikleri yok mu? İslâm ülkelerine bakınca, saltanatla birlikte; savaş, kargaşa, gücü yeten yetene zulüm, can ve mal güvenliğinin olmadığı bir manzara ile karşı karşıyayız.

Ayrıca; hiçbir müslümanın da, İslâm diyârlarına gideyim de, orada rahatça dînimi, ilmimi yaşarım diye bir düşüncesi de yoktur maalesef. Çoğu müslüman ülkelerde yaşayan insanların, ülkemizde dâhil olmak üzere; öncelikli olarak gitmek istedikleri ülkelerin başında maalesef Hristiyan AB ülkeleri ve Siyonist ABD gelmektedir, neden acaba?

Hâlbuki; yüce Rabbimizin bir adı da "Selâm" dır. O, barış ve esenlik kaynağıdır. Bakara Suresi'nin 208. ayetinde Yüce Rabbimiz "Ey iman edenler, hepiniz topluca barışa, huzura İslam'a girin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır." diye buyrulmaktadır.

Efendimiz ise, Müslümanı tarif ederken “Müslüman, elinden ve dilinden insanların emniyette olduğu kimsedir.” buyurmaktadır. Müslümânlar olarak geldiğimiz noktaya bir bakarmısınız; Müslümanlar, müslümanların şerrinden Yahudi ve Hristiyanlara sığınır duruma geldiler.

Yazık, çok yazık...

Saygılarımla...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K