K
Mehmet Bayramoğlu

Mehmet Bayramoğlu

mehmetbayramoglu.tr@gmail.com

GEÇMİŞLE YARGI...

Dîni tekelleri altında bulundurmak isteyenler, insanları din ile istedikleri gibi kullanmak ve yönlendirmek için bir başkasının gerçek dine erişimini, hak ve hakikatleri öğrenip dine sahip çıkmasını istemez bir hal içerisindeler.

Asıl dertleri dinin kendi tekelleri altından gitmesini engellemek, çünkü din sayesinde insanları, istedikleri doğrultuda yönlendirebilmektedirler. Başkalarının din ile yakınlaşmasına da, sizin geçmişiniz şöyle karanlık, siz geçmişte dine karşı şöyle şöyle yaptınız gibi hep olumsuzlukları ortaya koymaktadırlar.

Velev ki öyle;
Bu insanların geçmişi karanlık ve de dine çok büyük zararları oldu, lâkin bu insanlara gerçek İslam’ın güzellikleri gösterildi mi acaba, ya da bu insanların vakti zamanının gelip gelmediğini kim, kimler tespit edip karar verecekler.


Eğer öyle olsaydı
Hz. Ömer’e de mi diyecektiniz; Neden bıraktın şirki, putu, helvayı, Çocuklarınızı diri diri gömmeyi, Ona da mı engel olacaktınız Hakkı hakikati bulmayı...

Geçmişi kendince karanlıklarda geçen din ve Allah hakkında konuşma yapan Üstad Necip Fazıl’a da mı diyecektiniz; Geçmişini çöplüğe atan birinden ne cevabı alacağınızı biliyorsunuz de mi?
Çöplükleri karıştıranlar, kedi köpeklerdir

Cem Karaca’ya da, dur derdiniz; 

Barışma, Barış’la
Gerçek ve hakikatlerle
Bu can emanet bu bedene
Sonunda sararlar kefene
Altı bin altı yüz altmış altı inen var
Allah yar yar, Allah yar yar
Buna da karşı çıkardınız

Bırakın kurtulsun artık din
Kalmasın kimsenin tekelinde
Ne bir slogan, ne bir ideoloji
Yaşam tarzıdır, gerçek din

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K