K
Mehmet Bayramoğlu

Mehmet Bayramoğlu

mehmetbayramoglu.tr@gmail.com

FARKLI BİR SES

Yerel TV. kanallarımızın yayın politikalarına baktığımızda farklı bir ses, farklı bir soluk arıyoruz. Birbirinin aynısı programlar, aynı tornadan çıkmış gibi içerikler, biri birini takip eden sıralı sistemler gibi, bir döngü içerisinde dönüp duruyorlar. 

Hâl böyle olunca, birbirinden farkı olmayan birçok TV kanalı, kalıplaşmış yayın politikaları ile izlenme cazibesi de oluşturamamaktadır. Haber olarak ise, çoğunlukla belediyelerin mutat, sıradan, zorunlu yapması gereken icraatları, sanki belediyenin yayın organı şaplonunda aktararak sunmaktadırlar.

Tâbi ki, belediyelerimizin yapmış oldukları bu hizmetleri aktaracaklar.
Bununla birlikte, varsa kamu yararı açısından eksik kalan, yapılamayan, unutulan iş ve işlemlerin de yapılmasına yardımcı olmak açısından da haber yapılarak hatırlatılması gerekmektedir.

İsteriz ki, bu TV kanallarımız farklı farklı yayın politikaları ile şehrimize nefes aldıran ses ve soluk olsunlar. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehrimizi geleceğe taşıyacak, sosyal ve kültürel içerikli programlar... 

Geçmişten günümüze belgeseller ve farklı müzik dinletileri gibi bütün kitlelere hitap eden yayın politikalarını da bekliyoruz.

Saygılarımla...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K