K
Mehmet Bayramoğlu

Mehmet Bayramoğlu

mehmetbayramoglu.tr@gmail.com

BAŞI ÖRTÜLÜ AĞZI İŞİD'Lİ

Başındaki örtüsüyle, İslâmın güzelliklerini yansıtan sâde bir müslüman kadın görüntüsü veriyordu. Lâkin, o görüntüsü altında yapmış olduğu habis konuşmaları ile de tam bir İŞİD li ağzı kullanıyordu.

İŞİD in müslüman görüntüsü altında, tekbirlerle, Allah adını anarak kafa kesmeleri, kurşuna dizmeleri bütün dünyâyı islâm dininden soğutma çabasından başka birşey değildi. İŞİD in yaptığı bu katliamlarla dünyadaki müslüman algısı öyle bir değişti ki, belki de istenen tamda buydu.

İslâmın bir şiddet dîni, müslümanların da öldüren, yakan, yıkan, kesen insanlar olduğu imajı oluşturularak, dinimize çok büyük zararlar verildi.

Yukarıda bahsi geçen, başörtülü hanfendi de, başındaki o örtüyle yapmış olduğu talihsiz sözler nedeniyle, başörtülü kadınlar hakkında öyle kötü, çirkin, yobaz bir algı oluşturdu ki, telâfisi uzun süre kafalarda silinmeyecek başörtülü kadın profili meydana getirdi.

Hâlbuki, o görüntüsü ile kendisinden İslâmın güzelliklerini, müslüman kadınların yaşantıları hakkında Kur''''ân ve Sünnetten güzel örnekler duymak isterdik.

Özellikle efendimizin kızlarının, günümüz kadınlarına örnek teşkil etmesi açısından yaşantılarından kesitler anlatmasını beklerdik.

Türk kadınının, ninelerimizin milli mücadelede yapmış oldukları fedakârlıklarını, çocuklarını abdestsiz emzirmeyerek yetiştirdikleri güzel nesillerden misâller vermesini beklerdik.

Lâkin, dinimizin sembolü olan başörtüsü ile yapılan bu talihsiz konuşmayı ve kullandığı dili, toplum düzenine vermiş olduğu zarardan dolayı.

Ayrışmaya değil, birleşmeye ihtiyacımız olan böyle bir dönemde doğru bulmuyoruz.

Saygılarımla.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K