Levent Gezici

Levent Gezici

leventgezici@kayserihaber38.com

Kayserispor'a çifte hayat öpücüğü

Kayserispor, kadro derinliği ve kalitesi olarak bu ligin ilk 5 takımından biri olduğunu her zaman söylemişimdir. Ertuğrul Sağlam’ı “Kayseri’ye iki takım fazla” dediği günden bugüne semem. Ama Kayserispor’un bu duruma düşmesinde ona da suç bulmuyorum.

Takım bu sezon en güzel maçını Trabzonspor karşısında oynadı. Sakatlıklar, eksikler derken şans Ertuğrul hocaya uzaktı.

Hikmet Karaman Kayserispor’un başına gelebilecek en güzel şey. Kayseri Hikmet hocayı, Hikmet hoca da Kayseri’yi sever. Kayserispor’a ilk geldiğinde (Ben taşın altına elimi değil, kafamı koyuyorum) sözleri halen kulaklarımda. Kayserispor’u da Erciyes’i de en zor döneminde ligde tutmasını başaran bir “Kahraman”dır.

Kasımpaşa galibiyeti Kayserispor için “hayat öpücüğü” yerine geçti desek abartmış olmayız. Bu galibiyeti şansla ifade etmek başta Hikmet Karaman’a, sahada varını yoğunu ortaya koyan aslanlara ve tam kadro İstanbul’a giden yönetime haksızlık olur. Yedek kulübesinde kendine çizilen alana sığmayan bu heyecanlı adam takımının gücünü de rakiplerinin zaaflarını da çok iyi biliyor.

Yönetime ve Başkan Erol Bedir’e ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Sayın Bedir’in 5. Tur kupa maçında bile İzmir’de takımını seyretmeye gitmesi ‘varımla yoğumla ben buradayım’ dediğinin bir ispatıdır. Kasımpaşa maçında da bütün yönetim tribündelerdi.

Maddi sıkıntılardan sıyrıldıktan ve üzerindeki kamburları attıktan sonra bu ekip çok büyük işler başaracak. Başka Kayserispor yok…

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×