K
Hüseyin Tezgider

Hüseyin Tezgider

HuseyinTezgider2020@gmail.com

Şehir Hastanesi'nde Bir Dövülmediğimiz Kalıyor

Evet bu yazıyı size bir yakınımızın tedavi için gittiği Kayseri Şehir Hastanesi hakkında söylediklerinden hareketle yazıyorum. Hastamız çok yakınımız, kendisi yaşlı değil ama yürümekte zorluk çeken bir kişi; 

Sözlerine şu şekil başlıyor: Allah devletimize milletimize zarar vermesin. Müthiş büyük bir hastane. Girişten sonra varmamız gereken noktaya çok zor şartlarda ulaştık. Yürüyemedim. Başkalarının yardımı ile gitmem gereken yerlere vardım.

Sordum; Hastanede engelli arabaları var, o arabalardan isteseydin, neden istemedin? 
Verilen cevap bizi şaşırttı. "Ben istedim ama tipime, halime baktılar vermediler. Belki yaşlı olmamamdan dolayı vermediler. O gün hastaneye vardık ama ne gururumuz kaldı ne insanlığımız..."

Şaşkın bir şekilde ne oldu? diye sorduğumuzda ise sözlerine şöyle devam etti: "Hastanede herkes maske takiyordu. Buna sevindik. İnsanlar telaş içinde herkes stresli. Hastane görevlileri, gerçi dokdorları görmek neredeyse imkansızdı. Ama bir şeyler söylerken bir çoğunun ağzında maske olmasından dolayı olsa gerek anlamadığımızdan veya bilmediğimizden tekrar soruyorduk. Kime sorsak bağırıyorlar, azarlıyorlar, kızıyorlar. Aynı kimsesiz çocuklar gibiydik. Bir yetkiliden bir şey sormaya veya yardım istemeye korktuk."

Evet sevgili okurlarımız;

Geçtiğimiz günlerde bir çok sağlık görevlisi şiddete maruz kaldı. Onların korunması için bir sürü düzenlemeler getirildi. Sağlık görevlilerine yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz. Aynı zamanda hastane görevlilerinin vatandaşa karşı devletin verdiği zırhı kötüye kullanarak üvey evlat şiddetini uygulamasını da kınıyoruz

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K