K
Hüseyin Tezgider

Hüseyin Tezgider

HTezgider@gmail.com

Koronavirüs Doğal Bir Hastalık mı Yoksa Biyolojik Saldırı mı?

Koronavirüs nedir, nereden geldi, labaratuvarda özel hazırlanmış bir virüs müdür, doğal yollardan bir hastalık mıdır? Bu konular hakkında bir çok tahminler yürütülüyor. Geçmişte bir çok toplantı ve filmlerden alındığına göre dünyayı ele geçirmek isteyen insanların kimyasal silahı, kimine göre modern çağın kimyasal silahı.

Virüsün ilk çıktığı Çin'in Wuhan şehrinde hiç bir şey eskisi gibi değil. Orada yaşayan herkese bir numara ve kod verilmiş. Bina çıkışlarında tabletlere önce yüz tanımasından geçiyorsunuz sonra numaranızı veriyorsunuz ve kodunuzu veriyorsunuz. Sonra nereye giderseniz gidin. Uydudan ve mobeselerden her saniyenizi takip ediyorlar. Yani özel hayat bitti.

Gelelim İsveç'e
Elinize yerleştirilen küçük bir çip ile aynı işi yapıyorlar. Hatta fazlalığı bile var. Ne mi? Mesela anahtar gibi kapı açıyor, EC kartı gibi para ödüyor, dokdorlarınızda sağlık kartı oluyor. Özel hayat burada da yok. Her saniyeniz takipte.

Almanya'da halka alışıklılık olsun diye bazı basın kuruluşlari, Alman halkının çoğu çip taktırmaya karşı diye tartışmalara başladı. Yani demekki sırada Almanya var. Vivantes-Neukölln Hastanesinden sağlık uzmanı Sven Gläser'ün dediğine göre; Koronavirüs birisine bulaştı mı, gitmiyor ve hatta uzun vadeli kalıyor. Bulaşıkları insanlarda ileriye yönelik henüz tanımlanamayan akciğer hastalıklarına yol açıyor.

Covid-19 hakkında her gün yeni bilgiler açığa çıkıyor ama kimse tam anlamıyla çözemiyor. Bazı insanlar koronavirüs taşıyıcısı oluyor özel bir test yapılmadan bilmiyor. Bu koronavirüs ölümlerini göz önünde bulundurursak, ölümler çok acı oluyor. Saniye, saniye. "Ölümden korkmuyorum" diyen insanlar bile bu ölüm şeklini gördükten sonra ölmemek için herşeyi yapıyor.

Hazır ölümden bahsetmişken bu koronavirüs en çok kimler için ölümcül oluyor? Nüfusu 8 milyara dayanmış olan dünyada, kronik hastalar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar. Bu 3 guruba dahil olmayıp ihtiyacı olmasına rağmen tedavi şansı olmayan hayatını kayıp eden istisnalar hariç.

Yani Ölümlerden sonra emekli maaşları ödenmeyecek, yaşlılara bakım masrafı olmayacak, kronik hastaların tedavisi olmayacak, bunların yiyecek, içecek sıkıntısı olmayacak.

Kısacası ekonomide ülkelerin üzerinden bir yük alınacak. Aynı zamanda ülkelere, siyasilere göz dağı. Ya teslim olursun veya çekersin. Teslim olanlar İsveç gibi, Wuhan gibi bir yaşam veya bundan sonra yeni dalgalar yolda.

Bu düşünce ve fikirden dolayı karar sizde artık

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K