K
Hüseyin Tezgider

Hüseyin Tezgider

HuseyinTezgider2020@gmail.com

GURBETÇİLERİMİZİN KAYSERİ'DEN BEKLENTİSİ...

Uzun ve stresli bir COVID 19 olağan üstü hal dönemininin getirdiği yasakların bir çoğunun iptalinden sonra gurbetçi Kayseri'liler bilet satış şirketlerine akın etti. Hava yollarında umduklarını bulamayan veya Kayseri'yi daha rahat gezmek isteyen gurbetçi Kayserililerimiz araba bakım yerlerine akın ettiler...

Memleket özlemi ile kavrulan hemşehrilerimizle yapmış olduğumuz sohbetlerimizde hepsinin neredeyse kafasındaki sorunlar ve endişe duydukları alan aynı. Bu endişe kaynaklarını dile getiren hemşehrilerimiz Kayseri Büyüksehir Belediyesinden beklentileri ve inşallah önlemini alır dedikleri soru ve sorunlar şunlar;

  • Geri dönüş halinde uluslararası standart niteliğinde sayılan ve Avrupa ülkelerinin kabul ettiği PCR testi bizden istenirse nerelerden sağlayabiliriz?
  • Avrupa'da COVID-19 aşısını vurulmak istemiyoruz. Aşımızı memleketimizde vurulmak istiyoruz. Bu aşıyı vurulmamızda ve aşı defterlerinin sağlanmasında gerekli rehberlik ve yardım sağlanmasında kolaylık.
  • Hepimizinde bildiği gibi COVID-19 henüz tam bitmedi. Yeni COVİD varyantları çıkmaya başladı. İzinde bizim veya ailemizden bir ferdin son anda olasılıklı COVID pozitif durumunda evedilikle ve çözücü bir şekilde işlem ve tedavinin sağlanması. Zira bir çok hemşehrilerimiz ve gurbetcilerimiz iş yerinden çıkarılma tehlikesi ile karşı karşıya.

Geçmiş zamanda Kayseri Şehrimizde gerek yöneticilerimizin geçmişteki olağan üstü hal döneminde yapmış olduğu çalışmaları başarılı bulan gurbetcilerimiz bu başarının daim olması temennisi ve duasıyla "İllede Kayseri" diyerek memleket yoluna düşmeye başladılar.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K