K
Hüseyin Tezgider

Hüseyin Tezgider

HuseyinTezgider2020@gmail.com

GURBETÇİLER YOLA ÇIKARKAN DİKKAT..!!

Avrupa'nın farklı yerlerinden hasret gidermek için Kayseri'ye gidecek olanlara çok acil bir duyuru. Lütfen Paranızı, Altınınızı Yabancı gümrük kapılarında kaptırmayın. 2020 yılında karayolu ile Turkiye'ye izine giden gurbetcilerimiz gümrük kapılarında 33 Milyon Dolar değerinde nakit ve 9 Milyon Dolar değerinde altın, gümüş gibi değerli eşyasına el konuldu.

Avrupa Gümrük Polisleri için verimli geçen bu dönemin verimini arttırmak için Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan, Hırvatistan ve diğer Avrupa ülkeleri Araba ile otoyollarında ve parklarda izincileri durdurup kontrol etmek için gümrük ve özel görevli aldılar.

Avrupa'daki kanun ve kurallar gereğince 18 yaş ve üstü şahıs başına 9.999 Euro yanına alma hakkına sahip. Kontrol eden memur 9.999 Euro'nun altında olan miktarda da ''Nereden aldın'' sorusuna verilen cevaba tatmin olmazsa araştırmak amaçlı geçici süre için de olsa paraya el koyma hakkına sahip.

2021 yılında yeni bir gelişme: Yakalanan para ve gurbetçinin peşine sadece gümrük memurları değil organize suç masaları, vergi daireleri, sosyal sigortalar ve emeklilik kasaları da düşecek.

Lütfen kurallara uyalım, alın teri ile kazanılan paranın vah, tüh diye peşine ağlamayın...

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K