K
Hüseyin Tezgider

Hüseyin Tezgider

HTezgider@gmail.com

ALO GURBET HATTI...

Gurbetçi Kayseri'lilerin kurduğu 12 köy ve kasaba Derneklerinin ortak çatı kuruluşu olan Avrupa Kayseri Federasyonu'nun Avrupa'daki hemşerilerimize hizmet vermek için kurmuş olduğu AlO Gurbet hattı sadece Kayseri'lilere değil gurbetteki Türk'ler ve Turk'lerin akraba topluluklarının da büyük umut kaynağı ve yaşam rehberi oluyor.

ALO Gurbet hattını en başta günümüzün vebası olan Koronavirüs hakkında bilgi ve yardım çağrısının yanı sıra kadın sığınma yurtlarından ,işsiz kalanlar, aşırı borçlanmaya düşenler de başvuruda bulundu.

Her geçen gün artan sayı karşısında Avrupa Kayseri Federasyonu Genelbaşkanı Yaşar Çakır; "Başvuruların yoğunluğu doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" diye durumu özetledi. Çakır, hizmetlerinin devam edeceğini, kendilerine katılmak için Kayseri'lileri beklediklerini sözlerine ekledi. 

Avrupa Kayseri Federasyonu'nu, koronavirüs krizi döneminde dil sorunundan dolayı derdini anlatamayan vatandaşlar, hastalığa yakalanıp tedavi veya daha sonrası nasıl devam edeceğini bilmeyenler de arıyor. Hizmet bölgelerinde bazı vatandaşlarımızın gerek yaşlılıktan dolayı evinden çıkamayan, gerek başka hastalıktan dolayı çaresiz kalanlara da yardım etmeye gayret gösteriyor.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K