K
EDİTÖR'den...

EDİTÖR'den...

haber@kayserihaber38.com

TEK YÜREK OLDUK, AĞLADIK…

Bazı meslekler vardır, içinde barındırdığı rekabet ruhuyla güzeldir.  Sorumluluğu da bir o kadar ağırdır. Gazetecilik gibi… Her programda  omuz omuza çalışan medya mensupları birbirinden farklı haberlere imza atınca daha çok mutlu olurlar. Bu rekabet ruhu mesleğin kılcal damarlarına kadar işlemiştir. Bunun dozunu kaçıranlar ise, adına ‘kıskançlık’ dediğimiz gereksiz bir ruh haline bürünebilir. Bu durumlarda gazetecileri yan yana getirmek bile bazen zordur.

Kayseri medyası, uzun yıllardan beri belki de ilk defa aynı amaç için tek yürek oldu. Sosyal sorumluluk gereği SMA hastası Hasan Çınar ve Melih Eymen yavrularımıza yardım kampanyasına destek konusunda bir oldu. Gazeteci Kürşat Açıkgöz’ün duyarlılığı ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti koordinesinde tarihi bir birliktelik yaşandı. Hem de tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir birliktelik… Tedavi için gereken yüklü miktarda paranın toplanması için kentte kalem oynatan her gazeteci seferber oldu. Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen yardım gecesinde çocuklarımız Hasan Çınar, Melih Eymen aileleriyle salonda hazır bulundu. Vali Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, siyasiler, daire müdürleri, vatandaşlar da yerini aldı. Canlı telefon bağlantılarıyla ve canlı yayınlarda ekran başında tüm Kayseri salondaydı aslında.

MUHALEFETİ AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞTURDU

Gazetecilerin öncülük ettiği yardım gecesi, sadece medya çalışanlarını değil siyasileri de yan yana oturttu. Politik çekişmelere ara veren iktidarından muhalefetine her siyasi partinin temsilcisi aynı amaç için yerini aldı. Kayseri’nin sorunları konusunda dahi birliktelik sağlayamayan siyaset, bu iki yavrumuzun yardım kampanyasında tek parti oldu. Darısı diğer ortak konularda da işbirliği yapmalarına…

MODERATÖRLER DE AĞLAR

Yardım gecesinin moderatörlüğünü ise tabi ki gazeteciler yaptı. Birisinin ismini eksik yazarım korkusuyla isimleri zikretmeyeceğim.  Tarihi bir akşam yaşandı. Susmayan yardım telefonları ve mesajlar… Öyle anlar da yaşandı ki salonda aileler, ekranları başında izleyiciler gözyaşlarına boğuldu. Duygusallık moderatörleri de ağlattı. Hepsi iki minik canın sağlığına kavuşması için. Feda olsun...

Tüm Türkiye’ye dayanışma örneği yaşatan meslektaşlarıma, kenti yöneten yerel yöneticilere, iktidarından muhalefetine bütün siyasilere, belediye başkanlarına, iş insanlarına, muhtarlara, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, staj parasını bağışlayan öğrenciye teşekkürü bir borç biliyor ve ayakta alkışlıyoruz.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×