EDİTÖR'den...

EDİTÖR'den...

haber@kayserihaber38.com

SIRADA BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI MI VAR?

KAYSERİHABER38.COM | KÖŞE YAZISI
Kazım Yücel... Kayseri'nin önemli iş ve siyaset insanı. Kocasinan Belediyesi başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi meclislerinde muhalefet görevini 14 Mayıs milletvekilliği seçimleri öncesine kadar sürdürdü. Yapıcı ve eleştirel bakış açısı beni en fazla etkileyen yönü olmuştur. Bir de sürekli çarşı-pazar halkın içinde olması ve mesajlarını sokaktan vermesinden etkilenmişimdir.

Milletvekili aday adayı olan ancak beklendiği sıradan aday gösterilmemesi, belki de İYİ Parti'ye Kayseri'de ikinci vekil kazanma ihtimalini öldürdü. Kazım Yücel de 5. sıradan aday yapılmasına şaşırdı aslında. Biraz da kızdı ama sonucu önceden belli olan seçime ne kadar çalışılırsa o kadar çalıştı.

"Zaman her şeyin ilacıdır" derler. Şimdi genel seçim kırgınlıkları ve hataları geride kaldı. Önümüzde 31 Mart 2024 yerel seçimler var. Kazım Yücel, geçmişe sünger çekerek yine yeniden ısınma turlarında.

SIRADA KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI MI VAR?

Kazım Yücel'in sosyal medyasını takip edenler, özellikle bugünlerdeki paylaşımlarının işaret ettiği yerin orası olduğunu çabucak anlayacaktır. Partili iş insanları, milletvekili Dursun Ataş ve parti il yönetimi ile sıkı fıkı. Genel Başkan Meral Akşener ziyareti, o yere adaylık ihtimalini güçlendiriyor.

Yücel'in sosyal medyadan yaptığı "Vatandaşımın omzunda, dost elimiz mutlaka olacak, kimsenin de eli havada kalmayacak. Şehrim bizi sevdi, biz de inşaallah şehrimize borcumuzu ödeyeceğiz." paylaşımı adaylık ilanı gibi... Yücel, bugünlerde hep belediye yönetimiyle ilgili doğrudan ya da dolaylı mesajlar da veriyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye başkan adaylığı konusunda İYİ Parti'den başka seslerin çıkmaması da sanki Kazım Yücel'in adaylığına kesi gözüyle bakıldığını gösteriyor gibi. Peki kazanır mı? Açıklayacağı ve ayakları yere basan projelere bağlı. En önemlisi de AK Parti'nin göstereceği aday hayalkırıklığı oluşturacak bir isim olursa belki... Bir de Kayseri seçmeni yapı itibariyle belediyede iktidara muhalif kalmak istemez. Diğer partilerin adayları, bu yapıyı da değiştirmeyle mücadele etmek zorunda kalacak.

Siyasette iz bırakarak terki dünya eyleyen merhum cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, "Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir" sözünü akılda tutarak Kazım Yücel'in aday yapılmayabileceği şerhini de buraya bırakıyorum.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×