K
EDİTÖR'den...

EDİTÖR'den...

haber@kayserihaber38.com

EĞMEDEN BÜKMEDEN, NEDENİNİ AÇIKLAYIN?

Mevzumuz, "Ne olacak bu Kayserispor'un hali?" Büyük umutlarla geçen sezonun ortalarında kümeden düşmek üzere olan sarı kırmızılı takımın başına Hikmet Karaman getirildi. Takımı ligde tutmayı başardı ve hocayla yeni sezonda da anlaşıldı.

Bu sezon Karaman için kötü başladı, kötü bitti. Yerine Samet Aybaba geldi. O da 17 gün takımı çalıştırdıktan sonra ansızın bıraktı gitti. Tabi ki bütün bunlar yaşanırken, Kayserispor’da yönetimsel ve en önemlisi de ekonomik problemler yaşanıyordu. Yönetim problemi, gerekli / gereksiz tartışmaların ardından yine yönetimde olan Berna Gözbaşı’nın önce başkan atanması ardından seçilmesiyle giderildi.

Bu arada Samet Aybaba’dan boşalan teknik direktörlük görevine de Bülent Uygun, uygun görüldü. İlk duyuran da görüşmeden bir fotoğrafla Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç oldu.

Gelinen noktada Bülent Uygun da, gönderildi. Neden? Cevap yok. Başkan Berna Gözbaşı’nın cevabı, “Bülent hoca, zor günlerimizde yanımızda olan, Türk futbolunun önemli isimlerinden birisidir. Kayserispor için çivi çakan herkes gibi kendisine de verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, futbol yaşamında başarılar diliyorum" oldu.

Bülent Hoca da Kayserispor’da aldığı sonuçları açıklayarak takıma veda etti. Uygun 4’ü şampiyonluk yarışında olan 7 lig maçından 2 galibiyet çıkardı. İlk galibiyetlerimiz. Kupa maçlarında da iki rakibini eleyerek son 16 takım arasına kaldı. Bu sırada 9 futbolcu parasını alamadığı için takımdan ayrıldı. Bu istatistiki bilgilerin ardından Uygun’un açıklamasına da “Neden gönderildin?” sorusunu soruyoruz. Cevap var mı, yok.

Şeffaflık vadeden Erol Bedir ile Kayserispor yönetimine giren ve şu anda başkanlık koltuğunda oturan Süper Ligin ilk kadın başkanı Berna hanım, merak edilen “Bülent Uygun ile neden yollar ayrıldı” sorusunun cevabını eğmeden, bükmeden, yuvarlamadan vermeli…

Sonuç olarak;

Takımdaki sportif başarısızlığın nedeni olarak teknik direktörlerin görülmesi düşüncesinin güncellenmesi gerektiği kanatindeyiz. Eski yönetimin devamı olan yeni yönetimin bakış açısını biraz da bu yönde değiştirmesi gerektiğinin zamanı gelmiştir. 

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K