K
EDİTÖR'den...

EDİTÖR'den...

haber@kayserihaber38.com

BİR ŞİKÂYET ve BELEDİYECİLİK REFLEKSİ

Dünyanın birinci gündemi koronavirüs salgını… Haliyle Türkiye ve Kayseri’nin de gündemi. Salgın yaşam koşullarını da değiştirdi. Herkes kendi olağanüstü halini ilan etmiş durumda. Buna uymayanlar da yok değil tabi.

Bizim bu ağır gündemin konuşulduğu şu günlerde aktaracağımız konu, koronavirüs değil. Belediyecilik… Hikâye sosyal medya hesabımıza bir takipçiden gelen Talas’ta yaşadıkları sokağın pislik içinde olduğu mesajıyla başladı. Biz de o mesajı belediyenin basın müdürü ile paylaştık. Gecenin geç bir vakti olmasına rağmen geri dönüş yapan müdür, söz konusu yerin tam adresini istedi. Biz de takipçimiz ve basın müdürü arasında bilgi akışını sağladık.

O saatte belediye temizlik işçileri bahse konu sokağa yönlendirildi. Takipçimizin fotoğraflarıyla da gönderdiği ama biraz da abarttığını düşündüğümüz hijyen olmayan sokakta temizlik çalışması yapıldı.

“Belediyelerin asli görevleri arasındadır temizlik, bunda ne var?” diyebilirsiniz. Aslında öyle değil. Bir takipçinin basın üzerinden dile getirdiği bir şikâyetin gecenin o saatinde dikkate alınıp gereğinin yapılması bize göre takdir edilmesi gereken bir davranış. İşini düzgün yapan belediyeleri; savsaklayanların da sayısının az olmadığını akılda tutarak bu davranışı alkışlamak gerekiyor.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×
bu kısma açılan video gelece
×
K