Yüzde 70 görme engelli Bekir Ulu, 'Engelsiz Melikgazi, engelsiz meclis' sloganıyla aday oldu

Yüzde 70 görme engelli Bekir Ulu, 'Engelsiz Melikgazi, engelsiz meclis' sloganıyla aday oldu
KAYSERİHABER38.COM | Yerel seçimlerde Deva Partisi’nden Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Adayı olan engelli 26 yaşındaki Bekir Ulu, “Uzun zamandır düşündüğüm siyaset hayatına Deva Partisinden Melikgazi Belediyesi Meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunu yaptım” dedi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partilerde hareketlilik sürüyor. Belediyeler için meclis üyeliği aday adaylığı açıklamaları da devam ederken bir adaylık açıklaması da yüzde 70 görme engelli olan DEVA Partili genç isimden geldi.

Partisinden Melikgazi Belediyesi Meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunu yaptığını açıklayan 26 yaşındaki Bekir Ulu, “Uzun zamandır düşündüğüm siyaset hayatına Deva Partisinden Melikgazi Belediyesi Meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunu yaptım. Ve dün itibariyle partimiz adaylığımı tebliğ ederek bu kutlu yola çıkmamı sağladı. Eğer halkımız da bizi desteklerse Allah'ın izni ile yolumuz hakikat yolu, yolumuz hizmet yolu deyip Melikgazi’ye hizmeti onur bilerek çalışacağım” ifadelerini kullandı.

BEKİR ULU KİMDİR?

Aslen Nevşehirli olan Bekir Ulu, 12 yaşında görüş mesafesinin kaybetmesi üzerine yüzde 70 oranında görme yetisini kaybetti. Kayseri Emel Tarman Görme Engelliler İlkokulunda okudu. Başarılı bir lise hayatından sonra spora başlayan Ulu, Kayseri’de bir spor kulübüne transfer olarak buradan kısa bir süre sonra milli sporcu olarak spor hayatına devam etti.

Kayseri'dee görme engelliler için faaliyet gösteren çeşitli spor kulübü ve derneklerde yönetim kurulu üyeliği, genel sekreterlik, denetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu başkanlığı da yapan Bekir Ulu, Kayseri’de görme engelli bireylere hizmet etmeyi sürdürüyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×