K

Yücel'in 'tarafsız basın' özlemi

Yücel'in 'tarafsız basın' özlemi
Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER) heyetinin kendisini ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Başkanvekili Kazım Yücel, özellikle muhalefet partileri olarak tarafsız yayın yapan basını özlediklerini söyledi. Yücel, büyükşehir belediye başkanlığı ya da milletvekili adaylığı sorularına da cevap verdi.

Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Duygu Uludaşdemir, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Uzel, Öner Çalış ve Özcan Tüysüz Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel’i ziyaret etti. "Basın konusunda toplumun istediği işleri yapacaksınız" diyen Yücel "Tarafsız basını özledik" dedi.

Yücel sözlerine şöyle devam etti. ''Artık gazeteler sürpriz haber girmiyor. Bizim haberleri gazetelerde görmek bizim için sürpriz oluyor. 20 yıl önceki basını arıyoruz. Haberciliğin kesinlikle tarafsız olması gerektiğini düşünüyorum. Doğru habercilik yapmalısınız. Tarafsız medya mensubu arkadaşları bir arada toplamak ve ilkeli haber yapmak için bir araya gelmişsiniz. Tebrik ederim. Sizlere ve çalışmalarınıza tüm camia olarak sahip çıkmamız gerekmektedir. Bizde size destek olmak zorundayız.”

SAHABİYE PROJESİ 40 YIL SÜRER

Sahabiye’de hali hazırda devam eden kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgiler veren Başkan Yücel, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 40 yıllık bir proje olduğuna dikkat çekti. Yücel sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ İnşaat çalışmalarından şikâyet geliyor. Oradan ev alanlar 5.sınıf malzeme kullanıldığını, boruların dışarıdan gittiğini söylüyor. 2013 de başlayan ve sadece 9/1'i biten Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi bu gidişle 40 yılda tamamlanacak.“

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAK MI?

Gündemdeki siyasi gelişmelere de değinen Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel milletvekilliği veya belediye başkan aday adaylığında adının geçtiği sorusuna ''Partimiz beni aday gösterirse, teşkilatımız isterse kabul etmek lazım. Belki de başkasını öneririz. Bu soruya ben adayım demek haddimi aşar. Partimizde akil kururlar karar verir. Şuan çok erken. Ama ikinci dönemden sonra bırakmak niyetindeyim. ''dedi.

KİGADER CANLI YAYINLARA BAŞLAYACAK

Dernek faaliyetleri ve projeler hakkında bilgiler veren KİGADER Dernek Başkanı Duygu Uludaşdemir, Tarafsız ve adil bir şekilde hiçbir partiye ve kuruma bağlı olmadan dernek faaliyetlerini yürüttüğünün altını çizdi. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği olarak sergi, kurs, haber reklam ve eğitim konularında meslekteki arkadaşlara destek olacaklarını ifade eden Uludaşdemir, yakında sosyal medyada canlı yayın programlarına başlayacaklarını sözlerine ekledi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K