Yücel, olası deprem riskine karşı yetkilileri uyardı

Yücel, olası deprem riskine karşı yetkilileri uyardı
Genel seçimlerde milletvekili adaylığı için Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğinden istifa eden İYİ Partili Kazım Yücel, son günlerde yaşanan depremler sebebiyle Kayseri'nin İldem bölgesine yapımı planlanan devlet hastanesinin fay hattı üzerinde olduğunu ifade ederek yetkililere önlem almaları konusunda çağrıda bulundu.

Yapılması blanlanan İldem Hastanesi arsasına giden İYİ Partili Kazım Yücel, hastane yapılacak yerin ve çevresinin fay hattı üzerinde olduğunu söyledi. "Hastane kararı verilirken uzman görüşü alındı mı?" diye soran Yücel, şu an birçok insanın fay hattı üzerinde oturduğunu kaydetti.

İldem bölgesine yapılacak hastanenin 6-7 yıl önce planlandığını anımsatan Yücel, "Hastanenin adı bile Mimar Sinan Devlet Hastanesi olarak belirlenmişti. Buraya devlet hastanesi yapılmış olsaydı tam fay hattının üzerinde bir devlet hastanemiz olacaktı. Allah korusun ama depremin uyarısı oldu. Belediyeler baktı ki bir devlet hastanesi fay hattının üzerinde olmaz bugün bunu deplase etmeyi düşünüyor, doğru da yapıyor. Fakat bugüne kadar hani kurum görüşleri diyordunuz önümüze onlarca evrak getiriyordunuz o zaman kurum görüşlerinde jeoloji uzmanlarının bir görüşü yok muydu? Burası fay hattının üzerinde dememiş miydi? Hani hep kurum görüşleri dediğinizin içi hep boş mu? Bugün Allah muhafaza burası deplase edilecek ama birçok imar parselini vatandaşlara sattınız, yatırımcıya sattınız. Bazılarının üzerlerine konut yapıldı ve buralarda oturuluyor. Yani fay hattının üzerinde oturuyor" dedi.

Ben bunları önümüzdeki hafta içerisinde daha geniş şekilde de açıklayacağım. Çok jeoloji uzmanıyla da profesörle de görüştüm. Görevim bu benim. Çünkü ben bu şehirde yaşıyorum. Benim çocuğum torunum bu şehirde büyüyecek, belki de tam fay hattı dediğim yerden gelecek bir konut alacak” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×