K

YRP'nden iddialı oy oranı açıklaması

YRP'nden iddialı oy oranı açıklaması
Fatih Erbakan'ın liderliğini yaptığı Yeniden Refah Partisi'nin Kayseri İl Başkanı Önder Narin, parti olarak siyasi boşluğu doldurmaya geldiklerini söyledi. Partilerinin anketlere göre oy oranını da açıklayan Narin, yüzde 15-20 oranında oylarının olduğunu iddia etti.

Kendisi hakkında bilgilendirmede bulunan Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, önemli açıklamalarda bulundu. 31 yıldır nakkaşlık mesleğini yürüttüğünü belirten Narin, sanatkâr bir insan ve uzun süredir de milli görüş çizgisinde siyasetin içinde olduğunu kaydetti.

Siyasi hayatı hakkında bilgi veren Narin, "Her ile ve ülkeye zaman zaman seyahatlerde bulunduğum için siyasetçiyle, iş adamıyla, derneklerle ve herkesle siyaset konuşurdum. Aktif siyasi hayatıma da Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ı 2011'den beri takip ettiğim için, Necmettin Erbakan Hocamızı da zaten 90'lı yıllardan bugüne takip ediyorduk. Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı zamanında gençlik kollarında görev yapan birisiydim. Dolayısıyla o günden bugüne milli görüş duygusuyla yetiştik" dedi.

"Fatih Erbakan'ın dışlanması gücümüze gitti"

Necmettin Erbakan'ın vefatından sonra Saadet Partisi'nde Fatih Erbakan'ın dışlanma sürecinin güçlerine gittiğini söyleyen Önder Narin, "Çünkü milli görüşü sahiplenmemiz gerekirken Dr. Fatih Erbakan milli görüş partisinde dışlanıyor. Bu da olağandışı bir durum, ben de Erbakan'ın parti kurmasını bekledim. Kayseri siyasetindeki etkin isimlerden teklif almamıza rağmen duruşumuzu bozmadık. Fatih Erbakan da 23 Kasım 2018'de partiyi kurunca, maddi manevi katkıda bulunalım diye geldik. 6-7 ay sonra il başkanlığı görevini devraldık" açıklamasında bulundu.

"Siyasi boşluğu doldurmaya geliyoruz"

Türkiye'de siyasi bir boşluk olduğunu gördüklerini söyleyen Yeniden Refah Partisi Kaysri İl Başkanı Narin, "Boşluğu en iyi şekilde hem Dr. Fatih Erbakan ile Türkiye'de, Önder Narin ismi ile Kayseri'de doldurmayı, Yeniden Refah Partisi ismini Kayseri ve Türkiye'ye tanıtmak için kolları sıvadık, besmeleyi çektik yola devam ediyoruz. Kabul gördüğümüze inanıyorum. 83 milyonu kucaklayan bir siyasi anlayışımız var" dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin oy oranı

Türkiye genelinde yapılan anketlerde oy oranlarının yüzde 15-20'ler arasında olduğunu iddia eden Önder Narin, "Çok iddialı geliyoruz, alternatifsizlikten sıkılan milletimize alternatif olarak geliyoruz. Yeniden Refah Partisi bu ülkenin teminatıdır diyoruz. İnşallah burada gelecek var diyerek, Yeniden Refah Partisi diyoruz" açıklamasında bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K