YRP Akkışla Adayı Cihangir Şahin: Akkışla Refah belediyeciliğine hazır

YRP Akkışla Adayı Cihangir Şahin: Akkışla Refah belediyeciliğine hazır
KAYSERİHABER38.COM | Akkışla’yı adım adım gezen ve binlerce seçmene dokunan Yeniden Refah Partisi Akkışla Belediye Başkan Adayı Cihangir Şahin, seçmenin değişim istediğini söyledi. Mevcut yönetime seçmenin tepkili olduğunu belirten Şahin, alternatif olarak da kendilerinin görüldüğünü aktardı.

31 Mart Yerel İdareler Seçimlerine 2 gün kaldı. Adaylar projelerini anlatarak seçmenden oy istemeyi sürdürüyor. Kayseri’nin ilçelerinde de başkanlık yarışı kıran kırana geçiyor. Yarışın bıçak sırtı olduğu Akkışla’da ise adaylar projeleriyle ön plana çıkma gayretinde.

Adaylığı belli olduktan sonra Akkışla’yı sokak sokak dolaşan YRP Başkan Adayı Cihangir Şahin, esnaf ve vatandaşlara projelerini anlatmayı son ana kadar sürdüreceğini söyledi. Akkışla’nın belediye hizmetleri bakımından yeteri kadar hizmet alamadığını iddia eden Şahin, “Kaynakların doğru yere harcanarak ve israfı önleyerek Akkışla’yı yaşanır bir ilçe haline getirebileceğimize inanıyorum” dedi.

"SEÇMEN BİZİ ALTERNATİF OLARAK GÖRÜYOR"

Akkışla’da işsizlik başta olmak üzere alt ve üst yapı, göç, üretim ve yatırım alamamak gibi sıkıntılar olduğunu vurgulayan Şahin, seçilmesi halinde hayata geçirecekleri projelerle sorunları çözmeyi vadetti. İktidara tepki duyan seçmenin YRP’yi alternatif olarak gördüğünü de belirten Şahin, kooperatifler kurarak gençlere ve kadınlara destek olacaklarını, ilçede eksik olan alt ve üst yapıyı düzelteceklerini, küçük organize sanayi sitesi oluşturacaklarını, geri dönüşüm tesisi kuracaklarını, hayvan satış merkezi yapacaklarını ve tarımsal üretime destek vereceklerini söyledi.

Ayrıca, ilçenin önemli ürünlerinden gilaburuyu tesis kurarak marka haline getireceklerini, yoğurt üretim ve satış tesisi, meslek yüksekokulu açılması, öğrencilere ücretsiz kurs verilmesi, toplu konut projesi, çiftçiye mazot ve gübre desteği, yaylalara su sondajı, sokak hayvanları için barınak, ihtiyaç sahibi çiftlere düğün desteği çalışması yapacaklarını da vurguladı. Cihangir Şahin, vatandaşların da yönetime katkı sunmaları ve ihtiyaçlarını dile getirmeleri için her hafta “halk günü” toplantısı yapacaklarını sözlerine ekledi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×