K

Yöneticiden sonra taraftar grubu da isyan etti: Lütfen yapmayın!

Yöneticiden sonra taraftar grubu da isyan etti: Lütfen yapmayın!
Kayserispor/un iç sahada oynadığı maçlarda taraftarın sebep olduğu saha olayları nedeniyle kulübün cezalandırılmasına Kayserispor Kapalı Kale Taraftar Gruba sessiz kalmadı. Sahaya yabancı madde atan taraftarlar, kulübün ekonomik sıkıntıda olduğu hatırlatılarak "yapmayın" çağrısında bulunuldu.

Süper Lig'de mücadele eden Kayserispor, geride kalan 14 hafta sonunda 23 puan toplayarak ligin 6'ncı sırasına yerleşti. Sarı kırmızılı ekip, Dünya Kupası maçları nedeniyle lige verilen arada 10 günlüğüne izne ayrıldı.

Kayserispor'da Asbaşkan Ali Çamlı'nın taraftarı sahaya yabancı madde atmamaları konusunda uyarmasının ardından Kapalı Kale Taraftar Grubu da yazılı bir açıklama yaptı. Sezon başından itibaren iç saha maçlarında yaşanan tribün olaylarını herkes gibi kendilerinin de takip edildiğinin belirtildiği açıklamada; "Maç esnasında rekabetin vermiş olduğu adrenalin ile yaşanan sözlü ve fiziki olaylar, kulübümüzün içinden geçmiş olduğu bu zor zamanlarda takımımızı maddi ve manevi olarak zarar uğratmaktan öteye gitmemektedir' ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca sahaya yabancı madde atanın kendi gruplarından kişilerin olması halinde bile en ağır cezayı alması için çalışılacağı belirtildi. Konuyla ilgili "Gerek sahaya atılan yabancı cisimler, gerek maç önü rakip takım otobüsü ve araçlarına verilen maddi zararlar hiçbir yönden tasvip edilecek durumda değildir. Kapalı Kale tribünü olarak bundan sonraki maçlarımızda bu tür olaylara karışan kişi ya da kişileri kendi grubumuzdan dahi olsa tespit ederek gerekli yaptırımları en sert şekilde uygulayacağımızı bildirmek isteriz” açıklamasında bulunuldu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K