K

Yoğun bakımı anlatarak aşı çağrısında bulundu

Yoğun bakımı anlatarak aşı çağrısında bulundu
Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Silay, vatandaşları koronavirüs aşısı olmaları konusunda uyardı. Yoğun bakımda yatan hastaların çoğunun aşısızlar olduğunu belirten Silay, "Bu nedenle vatandaşlarımızın aşı konusunda daha hassas davranması ve bir an önce aşılarını yaptırmaları gerekiyor" dedi.

Göreve yeni başlayan Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Silay, "Daha önceki başhekimimiz, şimdiki dekanımız İlhamı hocamız hastanemizi epey bir noktaya getirdi. Hastanemiz gerçekten vizyon bir hastanedir. Şehir hastanelerinin içerisinde ilklerden olduğu için bizde hocamızın ulaştırmış olduğu çıtayı daha yükseğe çıkarmak için çalışacağız” dedi.

"HASTALANMADAN AŞI OLUN"

Pandemi sürecinin halen devam ettiğini vurgulayan Silay, hastane olarak pandemiyle mücadeleye devam ettiklerini kaydetti. Koronavirüse karşı şu an en etkili silahın aşı olduğunu vurgulayan Silay, vatandaşları aşı yaptırmaları konusunda uyardı. Silay, "Pandemiyle mücadelede Şehir Hastanemiz amiral gemisi hükmündedir. Bu süreç zarfında hastanemiz yoğun çalışıyor. Bu yoğunluk içerisinde tüm personelimiz bir gayret içerisindedir. Bu gayretimizde aynı şekilde devam edecek” dedi.                                                   

Hastanenin yoğun bakımında yatan hastaların aşılanma oranlarını da açıklayan Silay, "Bu pandemi sürecinde bilhassa şu an aşı daha ön plana çıkıyor. Biz burada görüyoruz ki, yoğun bakımdaki hastalarımızın çoğu aşılanmayan hastalar. Bu bize iş yükü olarak da dönecek. Bir hastamızı bile kaybetmeyi istemeyiz. Bu nedenle vatandaşlarımızın aşı konusunda daha hassas davranıp biran önce aşılarını olmaları gerekiyor. Burada özveriyle çalışıyoruz ama biz istiyoruz ki, vatandaşlarımız hastalanmadan gelip aşılarını olsun. Ayrıca istirhamımız maske, mesafe ve temizlik konusunda da daha hassas davransınlar" şeklinde konuştu.

"AŞI TEDARİKİNDE SIKINTI YOK"

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Silay, hastanede aşı tedariki konusunda şu anda problem olmadığını da belirterek, "Hastanemizde şu anda koronavirüs açısından bir sıkıntı yok. Bunun böyle gidip gitmeyeceğini bilemiyoruz." diyerek sözlerini sonlandırdı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K