K

Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ne yeni okul

Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ne yeni okul
Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı Yıldırım Beyazıt Mahallesi, yeni bir okula kavuşacak. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 20 derslikli olarak planlanan ilköğretim okulunun eğitim kalitesini artıracağını söyledi.

Melikgazi Belediyesi ve hayırseverler işbirliği ile son iki yılda ilçede 14 okul binası tamamlanarak eğitim hizmetine başladı. Belediye okul yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda, gelişmekte olan Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ne yeni bir ilköğretim okulu yapılmasına karar verildi. 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yeni yapılacak okul hakkında bilgi verdi. Palancıoğlu, “Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şükran Sokakta yapılacak Melikgazi Belediyesi Keriman Fırıncıoğlu - Erkan İlkokulu toplam 20 derslikli olacak. Ayrıca 2 teknik atölye ile kütüphane, öğretmenler odası ve yönetim odaları yer alacak. Toplam 3.000 metrekare alana sahip okul zemin artı 2 katlı olarak planlandı.” dedi.

Melikgazi Belediyesinin eğitime olan yatırımları ile ilçede eğitim ve öğretim kalitesinin artığını ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, ilçe sınırları içerisinde her okulun dezenfekte edildiğini, bahçe bakımlarının yapıldığını, spor sahaların yenilendiğini anlattı. Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu, eğitim ve eğitimcinin dostu olarak eğitime yatırımların artırılarak devam edeceğini de sözlerine ekledi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K