Yeşilköy-Kapuzbaşı yolunda çalışmalar sürüyor

Yeşilköy-Kapuzbaşı yolunda çalışmalar sürüyor
Kayseri'nin önemli turizm merkezlerinden Kapuzbaşı Şelaleleri'ne giden yolda alt ve üst yapı çalışmaları ile yol genişletme yatırımı devam ediyor. 25 kilometrelik Yeşilköy-Kapuzbaşı hattında 95 milyon 580 bin lira maliyetle 45 bin ton asfaltın kullanılacağı açıklandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Kapuzbaşı yolu olarak bilinen 25 kilometrelik Yeşilköy-Kapuzbaşı hattındaki yol çalışmasının devam ettiği belirtildi. Dar ve riskli olan yolda şu an genişletme ve alt yapı düzenleme çalışmaları son sürat devam ediyor.

Büyüşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan bilgilendirme açıklamasında; “Yeşilköy-Kapuzbaşı hattında 95 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz. Büyükşehir ekiplerimiz, Yahyalı’nın eşsiz turistlik değerini içerisinde barından Aladağlar Milli Parkı içerisinde bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri yollarını bitümlü sıcak karışım asfaltla buluşturmaya devam ediyor. 25 kilometrelik yolda 45 bin ton Bitümlü Sıcak Asfalt malzeme ile asfalt çalışması yapacak olan Kırsal Daire Başkanlığı ekipleri, asfalt yapımı öncesi bu yolların altyapısının iyileştirilmesi ve yol genişletilmesi çalışması tüm hızıyla devam ediyor” ifadelerine yer verildi.                                                                                                       

Yeşilköy-Kapuzbaşı hattındaki yol çalışması kapsamında, altyapı ve genişletme çalışmalarının ardından, ivedilikle asfalt yapım işine geçilecek. Yolun tamamlanmasının ardında bölgede turizmin daha da canlanması bekleniyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×