K

Yeni seçilen Baro Başkanı Köse'den ilk açıklama

Yeni seçilen Baro Başkanı Köse'den ilk açıklama
Kayseri Barosu Başkanlığına seçilen Av. Ali Köse, genel kurullu seçimin ardından ilk kez konuştu. Sürelerinin az, yapacaklarının çok olduğunu belirten Köse, önceki dönemlerde yapılmayanları da hayata geçireceklerini söyledi.

12 Eylül Pazartesi yapılan genel kurullu seçimi kazanan Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse, mazbatasını alarak görevine başladı. Köse, seçim sürecini ve yeni hedeflerini anlattı. 

Zor bir seçim dönemi geçirildiğini belirten Köse, "5 kere genel kurul kararı aldık ve 5'incisinde yapılabildi. 11-12 Eylül tarihlerinde genel kurul ve organ seçimlerimizi yaptık. Bugün itibarıyla mazbatamızı aldık. Yarın devir teslim töreniyle ilk yönetim kurulu toplantımızı yapıp görevimize başlayacağız. Hukukun üstünlüğü, avukat haklarının korunması ve yargı bağımsızlığı temelli bir dönem olmasını istiyoruz" diye konuştu.

"SÜREMİZ AZ, YAPACAĞIMIZ İŞ ÇOK"

Köse, "Grubumuzla beraber başardık. Temel hedefimiz sevgi, saygı ve dayanışma dilinin baroda hakim olmasıydı" dedi. Köse, son olarak "Şimdiki döneme kadar görev yapan baro başkanımız Cavit Dursun'a ve diğer kurullarda görev yapan bütün meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yaptıkları işlerin devamını yapacağız, yapılmayanları da yapmaya başlayacağız. Genel kurula kadar bir yıllık bir süremiz var. Süremiz az, yapacağımız iş çok" diyerek konuşmasını tamamladı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K