K

Yeni koronavirüs tedbirlerini Erdoğan açıkladı: Kayseri de kızardı, yasaklar geri geldi

Yeni koronavirüs tedbirlerini Erdoğan açıkladı: Kayseri de kızardı, yasaklar geri geldi
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası merakla beklenen “Kısıtlamalar geri geldi mi?”, “Risk haritası güncellendi mi?”, “Çok yüksek riskli il sayısı arttı mı?”, “Yüz yüze eğitim devam edilecek mi?”, “Seyahat kısıtlaması geldi mi?” ve “Yeni kapanma kararı alındı mı?” soruları cevap buldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Erdoğan salgının önlenmesi amacıyla alınan yeni kararlarla ilgili şunları söyledi; "Salgın hepimizin hayatında çeşitli sorunlara sebep olmuştur. Ancak sağlık alt yapımızın güçlü olması sayesinde salgının etkilerini en az seviyede tutmaya gayret ettik. Salgınla ilgili tüm gelişmeleri ayrıntılı şekilde değerlendirdik. Vefat sayılarının artması bizi yeni kararlar almaya itti." 

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER SAYISI 58 OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye risk haritasının da güncellendiğini duyurdu. Buna göre çok yüksek riskli il sayısı 58’e yükseldi. (Kayseri de çok yüksek riskli il oldu) 

Yeni kısıtlamalarla ilgili Erdoğan; "Tüm illerde akşam 21.00 sabah 05.00 arasın haftanın her günü sokağa çıkma sınırlaması devam edecek. Kırmızı kategorideki (çok yüksek riskli) illerde artık Cumartesi günü de sokağa çıkma sınırlaması geri geldi. Pazar günü sokağa çıkılamayacak. Lokanta ve kafeler yüzde 50 kapasiteyle çalışmaya devam edecek. Paket servis aynı şekilde sürecek.

RAMAZAN AYINA ÖZEL ÖNLEMLER

Ramazan ayında kategori ayrımı yapılmaksızın ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Lokanta ve kafeler sadece paket servis yapabilecek. Sahur ve iftar gibi toplu etkinlikler yapılamayacak. Bu işletmelere bazı katkılar yapılacak."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K