K

Yaralı bulunan Balaban kuşu tedavi altına alındı

Yaralı bulunan Balaban kuşu tedavi altına alındı
Kayseri’de işçilerin yaralı halde bulduğu balaban kuşu gerekli bakım ve tedavisi yapılmak üzere Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde bir iş yeri çalışanları tarafından yaralı halde balaban kuşu bulundu. Uçma güçlüğü çeken kuş, gerekli bakım ve tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü (DKMP) ekiplerince teslim edildi.

Balaban kuşu daha sonra Anadolu Harikalar Diyarı’nda bulunan hayvanat bahçesi veteriner kliniğine götürülerek tedavi altına alındı. Tedavisi devam eden yaralı balaban kuşunun, sağlığına kavuşması halinde doğal hayata geri bırakılacağı belirtildi.

BALABAN KUŞU NEDİR?

Balaban Kuşu esasen balıkçılgiller familyasına ait bir kuş türüdür. Tıknaz, büyük ve kahverengi bir görüntüye sahiptir. 69 ile 81 santimetre uzunlukta, 100 ile 130 santimetre kanat açıklığına sahip olmaktadırlar. Genellikle yalnızdırlar ve balıkları, amfibileri avlamaktadırlar. Balaban kuş türü eğer görüldüğünü hisseder ise hareketsiz kalır. Şafak ve gün batımı en aktif oldukları zaman dilimleridir. Suyun, kış aylarında donduğu bölgelerden güneye doğru göç ederler. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K