Yangının faturası 40 milyon lira

Yangının faturası 40 milyon lira
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren kâğıt fabrikasında çıkan yangının faturası belli oldu. Alevlerin yuttuğu fabrikada ilk belirlemelere göre en az 40 milyon lira zarar tespit edildi.

Pazar günü akşam saatlerinde Kayseri OSB'deki bir kağıt fabrikasında belirlenemeyen nedenle yangın çıkmıştı. Gece saatlerinde başlayan yangın, sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Sabah kontrol altına alınan yangında can kaybı yaşanmazken, 5 hangar kullanılamaz hâle geldi. Alevler OSB yakınlarındaki noktalardan görülebilecek seviyeye ulaşarak bölgeyi aydınlattı.

Yangınla Kayseri Büyükşehir Belediye itfaiyesi 12 araç ve 47 personelle mücadele etti. Yangınla mücadele çalışmalarına OSB itfaiyesi de katıldı. Olayın ardından sabah saatlerinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yetkililer ile birlikte yanan fabrikayı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.        

HASARIN BOYUTU BÜYÜK

Sabah saatlerine kadar yer yer alevlenen fabrikada soğutma çalışmaları sona erdi. Alevlerin sebep olduğu zarar da ortaya çıktı. İlk belirlemelere göre 40 milyon liranın üzerinde hasar oluştuğu tespit edildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×