K

Yangından kaçtılar, soğukla imtihan oldular

Yangından kaçtılar, soğukla imtihan oldular
Kayseri'de 11 katlı bir apartmanda çıkan yangında binada mahsur kalanlar itfaiye merdiveni ile kurtarıldı. Yoğun dumandan etkilenmemek için apartmanın dışına çıkan bina sakinleri,de eksi 16 derece soğuklukta zor anlar yaşadı.

Olay, dün gece merkez Melikgazi ilçesine bağlı Osman Kavuncu Mahallesi 1038. Sokak üzerinde bulunan 11 katlı binanın 6. katında meydana geldi. Dairede sebebi henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ile beraber sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri de yangına müdahale etti. 

Yangından kaçtılar, soğukla imtihan oldular

Yangını duyan bina sakinleri de, kendini dışarı attı. Battaniyeler ile dışarı çıkan vatandaşlar, sıfırın altında 16 derece soğukta zor anlar yaşadı. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar da itfaiye merdiveni ile kurtarıldı.                                                                               

İtfaiye merdiveniyle kurtarıldılar

Merdivenle kurtarılan yaşlı bir kadın gözyaşlarına boğuldu. Dumandan etkilenen bazı vatandaşlar ise, ambulansta tedavi edildi. Çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için başlatılan soruşturma sürüyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K